Esileht Raadiosaated

Raadiosaated

Loodusajakirja raadiosaated

Raadio Kuku saade “Loodusajakiri” on järjepidevalt eetris olnud alates 2007. aastast. Esimeste saadete autor oli toonane ajakirja Horisont toimetaja Toomas Tiivel. Samal aastal võttis saate juhtimise üle pika raadiotöö kogemusega MTÜ Loodusajakirja sõnumitoimetaja Toomas Jüriado, ajakirja Eesti Mets tutvustas kuni 2015. aasta lõpuni Eesti Metsa peatoimetaja Henrik Relve. Alates 2018. aasta suvest on “Loodusajakirja” saatejuht Tiiu Rööp. 2008. aastast on saated järelkuulatavad ka raadio Kuku taskuhäälingus.

2020 saated

Loodusajakiri 2020-02-13

Avaldatud 13. veebruar 2020

Kahes järjestikuses ajakirja Horisont numbris kirjutavad astronoom Tõnu Viik ja geodeesiateadlane Jüri Randjärv Struve ja Tenneri teekonnast maa kuju mõõtmiseni. Saates on külas Tõnu Viik, kellelt kuuleme, kelle eestvedamisel jõudis Struve geodeetiline kaar maailma kultuuripärandi nimistusse ja kuidas Auvere mõisavalitseja pojast Carl Tennerist sai oluline Tsaari-Venemaa topograafia arendaja. Saatejuht on Tiiu Rööp.

Loodusajakiri 2020-02-06

Avaldatud: 6. veebruar 2020

Ajakirja Eesti Loodus veebruarinumber on merekeskne: lugeda saab põhjalikku ülevaadet Fabian Gottlieb von Bellingshauseni ekspeditsioonist Lõuna-Jäämerele; Eesti mereala tuleviku kavandamisest; nahkhiireuuringutest merel; mereheinakoosluste taastamisest rannikumeres, aga ka niidukahlajate arvukuse langusest. Ajakirjast leiab ka pikema intervjuu hülgeuurija Ivar Jüssiga. Saatekülaliseks on Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk.

Loodusajakiri 2020-01-30

Avaldatud: 30. jaanuar 2020

Ajakirja Eesti Mets talvenumbris kirjutatakse 200-aastasest Vardi loometsast. Saates räägime loometsadest laiemalt: millist metsa nimetatakse loometsaks; mille poolest erinevad leesika-, kastiku- ja lubikaloo; millal tehti Eestis loopealsete metsastamiskatseid ja mida on neist katsetest õppida. Saates on külas Tartu ülikooli maastikuökoloogia ja keskkonnakaitse teadur Anneli Palo. Saatejuht on Tiiu Rööp.

Loodusajakiri 2020-01-23

Avaldatud: 23. jaanuar 2020

Ajakirja Horisont jaanuari-veebruarinumber on lugejavalmis: ajakirjas kirjutatakse Tartu rahulepingust ja Kihnu kultuuriruumist; eesti päritolu geodeedist Carl Friedrich Tennerist; eSwatinist ning umhlangast; ökoloogilistest lõksudest ehk meelitavatest mülgastest, aga ka müüonist. Intervjuust TTÜ analüütilise keemia kaasprofessori Riina Aavaga saab teadmisi supramolekulaarsest keemiast. Ajakirja tutvustab Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt.

Loodusajakiri 2020-01-16

Avaldatud: 16. jaanuar 2020

Saates on külas Eesti ornitoloogiaühingu juht Margus Ots, kellega räägime aasta linnust – tuttpütist ning lääne-pöialpoisist, kes veel eelmisel sajandil oli Eestis üliharuldane külaline.

Loodusajakiri 2020-01-09

Avaldatud: 9. jaanuar 2020

Ajakirja Horisont 2019. aasta 6. numbrist saab lugeda elust radooniohtlikus keskkonnas. Radoonist räägime ka saates: uurime, mida teadlastelt radooniga seoses enim küsitakse; kuidas soomlased radoonikindlaid maju ehitavad ja kas kodune radooniandur on ulme või reaalselt vajalik seade. Saatekülaliseks on Tallinna tehnikakõrgkooli dotsent Rein Koch. Saatejuht on Tiiu Rööp.

Loodusajakiri 2020-01-02

Avaldatud: 2. jaanuar 2020

Ajakirja Eesti Loodus jaanuarinumber keskendub aasta olenditele: tutvustatakse aasta lindu, puud, sammalt, seent, liblikat ja orhideed. Veel saab ajakirjast lugeda ohu- ja allikarikkast Kavilda ürgorust; suur-konnakotka elust-olust Valgevenes; lääne-pöialpoisist, kellest on saanud Eesti „püsielanik“; pikemat intervjuud samblateadlase Nele Ingerpuuga ning paljust muustki huvitavast. Ajakirja tutvustab Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk. Saatejuht on Tiiu Rööp.

 

banner