Esileht Raadiosaated

Raadiosaated

Loodusajakirja raadiosaated

Raadio Kuku saade “Loodusajakiri” on järjepidevalt eetris olnud alates 2007. aastast. Esimeste saadete autor oli toonane ajakirja Horisont toimetaja Toomas Tiivel. Samal aastal võttis saate juhtimise üle pika raadiotöö kogemusega MTÜ Loodusajakirja sõnumitoimetaja Toomas Jüriado, ajakirja Eesti Mets tutvustas kuni 2015. aasta lõpuni Eesti Metsa peatoimetaja Henrik Relve. Alates 2018. aasta suvest on “Loodusajakirja” saatejuht Tiiu Rööp. 2008. aastast on saated järelkuulatavad ka raadio Kuku taskuhäälingus.

2019 saated

Loodusajakiri 2019-01-17

Ajakirja Horisont selle aasta esimesest numbrist saab lugeda, kes on sõna kahur autor; mida võimaldab elektrooniline hoiatussüsteem Sille; kuidas uued energiatõhususe nõuded mõjutavad arhitektide tööd; miks osa loomi eelistab linnaelu ja tänu millele on säilinud Võrumaa omanäolisus. Ajakirja sisu tutvustab Ulvar Käärt, Horisondi peatoimetaja.

Loodusajakiri 2019-01-10

Avaldatud: 10. jaanuar 2019

Ajakirja Eesti Loodus detsembrinumbrist saab lugeda meie mere- ja rannikukultuuri olukorrast: artikli autorid nendivad, et kalapüügil põhinev elulaad on hääbumas. Kutsusime saatesse külla TÜ Eesti mereinstituudi direktori Markus Vetemaa, kellelt uurime, mida arvata rannakalanduse elujõulisusest; milline on kalavarude olukord; kas hallhülge arvukuse kasv võib suurendada kalurite-hüljeste vaheliste konfliktide teket ja kas ümarmudilat püütakse?

Loodusajakiri 2019-01-03

Avaldatud: 3. jaanuar 2019

Uue aasta esimeses Loodusajakirja raadiosaates räägime staažika raadiomehe-ajakirjaniku Toomas Jüriadoga. Uurime, kui sageli tal praegu, aktiivsest tööelust kõrvale astununa, tekib soov mikrofoni vahendusel kajastada meie ümber toimuvat; mis on tema lemmik-intervjuuteemad ja mille puhul on raske neutraalseks jääda.

 

banner