Veebruarikuine Eesti Loodus liigub Bellingshauseni jälgedes

Kuupäev:

thumbnail of EL2_2020Antaktise avastamise 200. aastapäeva auks meenutame admiral Bellingshauseni retke, jagame värskeid muljeid eestlaste polaarekspeditsioonilt ja süveneme mereteemasse. Erki Tammiksaar uurib, mis kuupäeval nägi Fabian Gottlieb von Bellingshausen Antarktise mandrit. Oma muljetest purjelaeva Admiral Bellingshauseni pardal kirjutavad Sulev Kuuse ja Leho Luigujõe.
Liina Pajusalu ja Georg Martin annavad ülevaate meriheinakoosluste taastamisest. Intervjuus hülgeuurija Ivar Jüssiga on kõne all viigrite käekäik. Triin Lepland kutsub üles tundma huvi Eesti mereala planeeringu vastu ja Lauri Lutsar kirjutab aasta looma lugude sarjas nahkhiirtest selles planeeringus.
Karl Adami artiklist saame teada, millised metsaelanikud rõõmustavad aasta puu kuuse käbirohkuse üle. Soojal talvel tasub meenutada ammust pakast ja Ain Kallis ongi võtnud kokku Eesti talvised ilmarekordid.
Veel saab lugeda Endla looduskeskusest, pesarüüste all kannatavatest niidukahlajatest ja Tulimäest. Teadjad selgitavad, mis juhtub jaanuaris õitsevate kevadlilledega ja kas Läänemerest pärit kala tasub süüa. Samuti pakume lahendada bioloogia- ja geograafiaolümpiaadide ülesandeid.

Värske digiajakiri on saadaval SIIT!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TEGUTSE TEADLIKULT | Võõrliigiteadlik aiapidamine

Tekst: Martin Tikk Fotod: Merike Linnamägi Agaralt aiandusega tegeledes võib...

VESTLUSRING | Rahvusloom hundi viis aastat: lambakasvatajate vapiloom

Jüripäeval, 23. aprillil 2018 kuulutati saates „Osoon“ välja Eesti...

Looduse taastamine: kalapääsud paisudele

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maarja-Magdaleena, kõige piibellikuma nimega kihelkond

Tekst: Mait Sepp, Taavi Pae Palamuse kihelkonna on kirjutanud kuulsaks...