Veebruarikuine Eesti Loodus liigub Bellingshauseni jälgedes

Kuupäev:

thumbnail of EL2_2020Antaktise avastamise 200. aastapäeva auks meenutame admiral Bellingshauseni retke, jagame värskeid muljeid eestlaste polaarekspeditsioonilt ja süveneme mereteemasse. Erki Tammiksaar uurib, mis kuupäeval nägi Fabian Gottlieb von Bellingshausen Antarktise mandrit. Oma muljetest purjelaeva Admiral Bellingshauseni pardal kirjutavad Sulev Kuuse ja Leho Luigujõe.
Liina Pajusalu ja Georg Martin annavad ülevaate meriheinakoosluste taastamisest. Intervjuus hülgeuurija Ivar Jüssiga on kõne all viigrite käekäik. Triin Lepland kutsub üles tundma huvi Eesti mereala planeeringu vastu ja Lauri Lutsar kirjutab aasta looma lugude sarjas nahkhiirtest selles planeeringus.
Karl Adami artiklist saame teada, millised metsaelanikud rõõmustavad aasta puu kuuse käbirohkuse üle. Soojal talvel tasub meenutada ammust pakast ja Ain Kallis ongi võtnud kokku Eesti talvised ilmarekordid.
Veel saab lugeda Endla looduskeskusest, pesarüüste all kannatavatest niidukahlajatest ja Tulimäest. Teadjad selgitavad, mis juhtub jaanuaris õitsevate kevadlilledega ja kas Läänemerest pärit kala tasub süüa. Samuti pakume lahendada bioloogia- ja geograafiaolümpiaadide ülesandeid.

Värske digiajakiri on saadaval SIIT!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.