Eestist on leitud Põhja-Euroopale uus villamesilaseliik

Kuupäev:

Tekst ja fotod: URMAS JÜRIVETE

Tunamullu suvel tehtud välitööd pealinnas tõid põneva leiu, mis küll selgus alles aasta möödudes, kui kaasa võetud putukakogu lähemalt uurima hakati.

Meie putukafauna uurituse taset võib pidada rahuldavaks. Tuntuimad putukarühmad, nagu liblikalised ja mardikalised, on hästi uuritud ning kimalaste ja kiililiste uuritusega võib samuti rahul olla.

Esimese kahe suurema rühma (liblikad ja mardikad) uurimisse on peale kutseliste entomoloogide oma panuse andnud ka arvukad harrastajad. Seevastu teiste putukarühmade, sealhulgas erakmesilaste uurimisega on tegelenud ainult üksikud kutselised entomoloogid, kelle tööpaigad asuvad peamiselt Tartu ülikoolis või Tartu maaülikoolis. Seega, põnevate avastuste võimalused harrastajatele on vähem uuritud putukarühmade korral võrdlemisi suured.

Uurimisretkel Tallinnas

Tunamullu suvel uurisin Tallinna keskkonnaameti tellimusel päevaliblikate, kimalaste ja erakmesilaste liigistikku ja sagedust mitmel suurema inimmõjuga rohealal Tallinnas: Lasnamäe pargid, linna piiridesse jäävad raudteeääred ja isegi mõned jäätmaad. Liblikaid ja kimalasi määrasin enamasti kohapeal, seevastu erakmesilased talletasin, et neid hiljem laboris täpsemalt määrata.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Eesti Looduse õppekäik: elurikkuse laegas – uus Sõrve kaitseala

Ajakiri Eesti Loodus kutsub looduskaitsekuul matkale! Tule laupäeval, 25.05...

Kuidas kohanevad üraskid muutuva kliimaga?

Kuuse-kooreürask on laialt tuntud kahjur, kelle mõjust kuusikutele on...

Sada rida Eesti loodusest | Loodus, ühendatud väljade võrgustik

Loodust näeme küllaltki sarnaselt, aga tajume selles toimuvat eri...