Eesti Looduse peatoimetajat Toomas Kukke tunnustatakse vabariigi teenetemärgiga

Kuupäev:

Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves annab tänavu 23. veebruaril Pärnu teatris Endla üle teenetemärgid 99 inimesele. Nende hulgas on ka MTÜ Loodusajakirja juhatuse liige ning Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, keda president tunnustab Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Toomas Kukk on botaanik ja Eesti üks parim taimetundja, kes on oma taimealaseid teadmisi jaganud nii populaarteaduslikes kirjutistes (sh Loodusajakirja väljaannetes), loodussaadetes kui ka raamatutes. Tema tuntuim raamat on „Eesti taimede kukeaabits”, mis tõusis 2004. aastal raamatumüügi edetabeli tippu ning millest on nüüdseks ilmunud mitu kordustrükki. 2006. aastal pälvis ta Eesti eluteaduste hoidja auhinna Eesti taimestiku tundmise ja tutvustamise eest eesti keeles.

Ühtlasi tegeleb Kukk looduskaitsega, ta kuulub Eesti looduseuurijate seltsi, pärandkoosluste kaitse ühingusse ja Eesti teaduste akadeemia looduskaitse komisjoni. Samuti on ta Euroopa floora kaardistamise komitee Eesti liige ning Eesti ornitoloogiaühingu liige. 2007.–2011. aastal oli Kukk vabariigi presidendi mõttekoja liige.

Toomas Kukk on Eesti Looduse peatoimetaja olnud alates 2001. aastast. Ühtlasi tegutseb ta Eesti maaülikooli herbaariumi vanemkuraatorina.

Väärika autasu puhul soovib Loodusajakirja pere oma kolleegile õnne, edu ja häid mõtteid!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Enigma viienda vooru auhinna sai Indrek Lüüs

Eelmise vooru ülesanded olid populaarsed. Kõik neli ülesannet lahendasid...

Kas soomlased päästsid Eesti? Soome vabatahtlikud Eesti Vabadussõjas

Ago Pajur Eesti Vabariigi püsimajäämine otsustati Vabadussõjas. Selle algusjärk kujunes...

Kas tehisaru mõistab füüsikat ja ajendab tegema avastusi?

Joosep Pata Tehisaru keelemudel suudab inimesega väga veenvalt vestelda. Näiteks...

Maha visatud raha

Erki Russow Kalamaja prügiladestuskoht on muu hulgas erakordne sealt leitud...