Enigma 3. vooru auhinna võitis Anti Sõlg

Kuupäev:

Kolmanda vooru esimesed kolm ülesannet olid lihtsad, raskusi valmistasid kolm viimast ülesannet. Kõik ülesanded lahendasid õigesti ja 6 punkti teenisid Anti Sõlg, Kuldar Traks ja Martiina Viil. Vooruauhinna võitis neist ANTI SÕLG.
Vooru võitja saab kingituseks raamatu sarjast „Looduse raamatukogu“. Sarjas ilmunud raamatutega saab tutvuda veebilehel www.loodusajakiri.ee ja eelistustest saab teada anda toimetuse telefonil  610 4105 või meiliaadressil loodusajakiri@loodusajakiri.ee.

Kolmanda vooru ülesannete vastused:
1. 300   2. 284   3. 1024   4. 848…5. 3468   6. 3244

Nimi I II III IV V VI Kokku
Sõlg, Anti 4 5 6 15
Traks, Kuldar 4 5 6 15
Viil, Martiina 4 5 6 15
Reimets, Meelis 4 5 5 14
Kulbok, Kalle 4 5 4 13
Jaanimägi, Vladimir 2 5 4 11
Hannus, Arne 4 5 9
Pärnits, Rauno 4 5 9
Valk, Hannes 5 4 9
Orav, Marko 4 4

 

Enigma 4. vooru ülesanded

F-PENTAMINO KUJUNDIST TETRAMINO KUJUNDID

2019. aasta Horisondi teises numbris tuli pentamino kujundeid jaotada sirgete lõigete abil minimaalseks arvuks väiksemateks tükkideks nii, et neist tükkidest saaks kokku panna ruudu. Ruut on aga üks tetramino kujund. Nelja ühikruudu ühendamisel nii, et igal ruudul oleks vähemalt üks ühine külg mõne teise ruuduga ülejäänud kolmest, saame viis kujundit, mis erinevad üksteisest ka siis, kui neid pöörata või peegeldada. Kõiki tetramino kujundeid näed alljärgneval joonisel:

Seekord tuleb iga F-pentamino kujund sirgete lõigete abil jaotada minimaalseks arvuks väiksemateks tükkideks ja panna neist tükkidest kokku viis tetramino kujundit. Kõiki tükke võib pöörata ja ka ümber pöörata.

Et erinevaid minimaalse tükkide arvuga tükeldusi võib olla rohkem kui üks, siis seekord tuleb iga ülesande puhul teele saata üksainus selline lahendus, mille puhul tükke on võimalikult vähe.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.