Horisontide digiteerimine sai riikliku teaduse populariseerimise auhinna

Kuupäev:

Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt
Horisondi peatoimetaja Ulvar Käärt

Horisondi mulluse 50. ilmumisaasta raames toimunud kõikide läbi aja ilmunud ajakirjanumbrite digiteerimine ja avalikkusele vabalt kättesaadavaks muutmine koostöös Eesti rahvusraamatukoguga pälvis suure tunnustuse. Teadusagentuur tunnustas seda ettevõtmist teaduse populariseerimise auhinnakonkursil kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine audio-visuaalse ja elektroonilise meedia abil“ teise preemiaga.

Alates esimesest ehk 1967. aasta jaanuarinumbrist digitaalselt sirvitavaks muudetud ajakirjad avaldati rahvusraamatukogu digiarhiivis DIGAR (www.digar.ee) tänavu jaanuaris. Rahvusraamatukogu andmetel on praeguseks DIGAR-isse lisatud Horisonte uuritud ja alla laetud enam kui 21 000 korda. Kui keskmiselt on iga ajakirjanumbrit sellest keskkonnast alla laetud 20 korda, siis paljusid numbreid isegi üle 100 või 500 korra.

Kõigile huvilistele elektroonselt tasuta kättesaadavaks muudetud ajakirjade sisu on nüüd märksõnade ja autorite põhjal „nähtav“ ka tuntumatele interneti otsingumootoritele (sh populaarseimale infoväravale Google).

Suur aitäh haridus- ja teadusministeeriumile ning Eesti teadusagentuurile, kes toetasid Horisontide digiteerimist teaduse populariseerimise projektikonkursi kaudu. Suur tänu ka kõikidele rahvusraamatukogu töötajatele, kes ajakirjade digiteerimise ja nende digar.ee keskkonda „riputamisega“ vaeva nägid. Samuti oleme tänulikud neile, kes auhinnakonkursil Horisondi kandidatuuri toetasid.

Horisont

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

MARIN LAAK Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine...

Millest kõneleb Karl Asti diplomaadipass?

Väljavõtteid JANIKA KRONBERG Fridebert Tuglase lähedane sõber, ea- ja mõttekaaslane Karl...

Üllatusi pakkuv kunstikogu

REET MARK Kummalisel kombel on peaaegu igal muuseumil oma kunstikogu....

Eesti kultuuriloolise arhiivi fotokogu kujunemine ja kogumistöö

VILVE ASMER Eesti kultuuriloolise arhiivi (EKLA) fotokogu sai alguse vajadusest...