Looduse raamatukogu sarjas on ilmunud teomääraja

Kuupäev:

teoraamat Teod, eriti nende kojad, on väga mitmekesised oma kuju, suuruse ja värvi poolest. Kui neid lähemalt tundma õppida, avaneb väga põnev ja kirev pilt, mis üllatab kaunite vormide rohkuse ja aksessuaaridega: ribid, ogad, karvakesed, huuled ja hambad.

Looduse raamatukogu sarjas valminud teoraamat on esimene eestikeelne trükis ilmunud määraja, mis annab ülevaate kõigist Eestis praegu teadaolevatest 71 kojaga teoliigist. Väljaandes ei ole käsitletud kojata maismaatigusid: teetigusid ega nälkjaid.

Teoraamatust leiab olulised määramistunnused ja elupaigaeelistused. Määramist hõlbustavad teokodade fotod. Algajale on suureks abiks määramistabelid, mis võimaldavad teokoja järgi üsna lihtsalt kindlaks teha vähemalt perekonna.

Trükises on esitatud ka maismaatigude ajakohastatud klassifikatsioon, ühtlasi on paljud teod saanud uue eestikeelse liiginimetuse. Eesti maismaatigude süstemaatiline nimestik hõlmab nii kojaga kui ka kojata liike. Määraja on koostanud Eesti malakoloogia ühingu liikmed Piret Kiristaja, Annelie Ehlvest ja Liina Remm.

Eesti kojaga maismaatigude määraja jõudis Eesti Looduse tellijateni koos märtsinumbriga tasuta. Ent huvilised saavad raamatut soodsamalt osta Tallinna ja Tartu toimetusest: määraja maksab 5 eurot. Peatselt jõuab raamat ka meie e-poodi. Ühtlasi müüvad teomäärajat Apollo ja Rahva Raamat.

Jõudu ja huvi, avastamaks tigude põnevat maailma!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TEGUTSE TEADLIKULT | Võõrliigiteadlik aiapidamine

Tekst: Martin Tikk Fotod: Merike Linnamägi Agaralt aiandusega tegeledes võib...

VESTLUSRING | Rahvusloom hundi viis aastat: lambakasvatajate vapiloom

Jüripäeval, 23. aprillil 2018 kuulutati saates „Osoon“ välja Eesti...

Looduse taastamine: kalapääsud paisudele

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maarja-Magdaleena, kõige piibellikuma nimega kihelkond

Tekst: Mait Sepp, Taavi Pae Palamuse kihelkonna on kirjutanud kuulsaks...