Selgunud on Eesti Looduse fotovõistluse parimad

Kuupäev:

nastik_Abrosimov
Üldarvestuses pälvis loomafotode peaauhinna Aleksandr Abrosimovi nastikupilt

Eile, 21. novembril selgusid Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis ajakirja Eesti Loodus fotovõistluse tulemused. Ühtlasi tähistati üritusega Eesti Loodu 80 aasta juubelit (ettekande tegi Erki Tammiksaar). Juubeliaasta raames on alates eilsest võimalik tutvuda ka ajakirja ajalugu kajastava näitusega: seda saab raamatukogu saali kõrval vaadata kuni 5. detsembrini.

 

Tänavusele fotovõistlusele saadeti 1043 pilti 179 autorilt, kellest noorim oli nelja- ja vanim kaheksakümneaastane. Erinevalt teistest võistlustest keskendub Eesti Looduse fotovõistlus looduse tundmisele: fotograaf peab võimalikult täpselt määrama pildistatava objekti ning kirjutama juurde foto saamisloo. Tavapärane kategooria „maastik” Eesti Looduse võistlusel puudub, kuid sel aastal oli koostöös Wikimedia Eestiga eraldi kategooria „kaitseala” ning keskkonnaministeeriumilt on lisandunud eriauhind parima elurikkust jäädvustanud foto eest.

Pilte hindasid Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, fotograaf ja bioloog Ott Luuk, mittetulundusühingu Loodusajakiri vastutav väljaandja Indrek Rohtmets, loodusfotograaf Urmas Tartes, fotograaf Malev Toom ning kirjastaja Peeter Veromann.

Üldarvestuses pälvis loomafotode peaauhinna, s.o 500 euro eest Canoni tooteid firmalt Overall, Aleksandr Abrosimov. Noorte hulgas sai loomafotode peaauhinna – 500 euro väärtuses Canoni tooteid firmalt Overall – Annaleena Vaher (15).

Taimefotode peaauhinna, 400 euro eest fototarbeid fotokaupluste ketilt PhotoPoint, sai Ireen Trummer. Noortest pälvis taimefotode 1. auhinna (peapreemia otsustati jätta välja andmata) Grete Johanna Korb, kes on nelja-aastane.

Seenefotode peaauhinna (250 euro eest fototarbeid PhotoPointilt) võitis Peep Loorits ning noortest 1. auhinna Mati Lepikson. Anti välja rohkesti eriauhindu, näiteks käituva looma, väikese, vee- ja kodulooma, väikese taime, aia- ja veetaime, elurikkuse jm. jäädvustamise eest, samuti Eesti Looduse, Eesti Jahimehe ja keskkonnaministeeriumi eriauhinnad.

Fotovõistluse suurtoetajad olid Canon Overall ning Photopoint, tublisti toetasid ka keskkonnainvesteeringute keskus, keskkonnaministeerium, ilm.ee, looduskalender.ee, Eesti Jahimees ja Wikimedia Eesti.

Lisainfo: ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kukk, tel. 518 9420, tomkukk@gmail.com

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

INTERVJUU | Veljo Runnel: loodusvaatluste tegemine rikastab elu

"Mul oli juba väiksena tugev allergia heintaimede vastu, kuid see ei takistanud mind löriseva nina ja sügelevate silmadega niidu peal liblikaid püüda."

Jõgede veetaimestiku püsiseire näitab veekogu seisundit

Kui taim ära tunda, ütleb see nii mõndagi ka veekogu seisundi kohta.

Eesti kiirgusseire hõlmab eri valdkondi

Tekst: UKO RAND Kaitsmaks inimest ja elusloodust ioniseeriva kiirguse...

Kas Eesti vajab suurkiskjate geneetilist seiret?

Tekst: MARIS HINDRIKSON, URMAS SAARMA, EGLE TAMMELEHT, HARRI VALDMANN Eestis...