Selgunud on Eesti Looduse fotovõistluse parimad

Kuupäev:

nastik_Abrosimov
Üldarvestuses pälvis loomafotode peaauhinna Aleksandr Abrosimovi nastikupilt

Eile, 21. novembril selgusid Tartu ülikooli raamatukogu konverentsisaalis ajakirja Eesti Loodus fotovõistluse tulemused. Ühtlasi tähistati üritusega Eesti Loodu 80 aasta juubelit (ettekande tegi Erki Tammiksaar). Juubeliaasta raames on alates eilsest võimalik tutvuda ka ajakirja ajalugu kajastava näitusega: seda saab raamatukogu saali kõrval vaadata kuni 5. detsembrini.

 

Tänavusele fotovõistlusele saadeti 1043 pilti 179 autorilt, kellest noorim oli nelja- ja vanim kaheksakümneaastane. Erinevalt teistest võistlustest keskendub Eesti Looduse fotovõistlus looduse tundmisele: fotograaf peab võimalikult täpselt määrama pildistatava objekti ning kirjutama juurde foto saamisloo. Tavapärane kategooria „maastik” Eesti Looduse võistlusel puudub, kuid sel aastal oli koostöös Wikimedia Eestiga eraldi kategooria „kaitseala” ning keskkonnaministeeriumilt on lisandunud eriauhind parima elurikkust jäädvustanud foto eest.

Pilte hindasid Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, fotograaf ja bioloog Ott Luuk, mittetulundusühingu Loodusajakiri vastutav väljaandja Indrek Rohtmets, loodusfotograaf Urmas Tartes, fotograaf Malev Toom ning kirjastaja Peeter Veromann.

Üldarvestuses pälvis loomafotode peaauhinna, s.o 500 euro eest Canoni tooteid firmalt Overall, Aleksandr Abrosimov. Noorte hulgas sai loomafotode peaauhinna – 500 euro väärtuses Canoni tooteid firmalt Overall – Annaleena Vaher (15).

Taimefotode peaauhinna, 400 euro eest fototarbeid fotokaupluste ketilt PhotoPoint, sai Ireen Trummer. Noortest pälvis taimefotode 1. auhinna (peapreemia otsustati jätta välja andmata) Grete Johanna Korb, kes on nelja-aastane.

Seenefotode peaauhinna (250 euro eest fototarbeid PhotoPointilt) võitis Peep Loorits ning noortest 1. auhinna Mati Lepikson. Anti välja rohkesti eriauhindu, näiteks käituva looma, väikese, vee- ja kodulooma, väikese taime, aia- ja veetaime, elurikkuse jm. jäädvustamise eest, samuti Eesti Looduse, Eesti Jahimehe ja keskkonnaministeeriumi eriauhinnad.

Fotovõistluse suurtoetajad olid Canon Overall ning Photopoint, tublisti toetasid ka keskkonnainvesteeringute keskus, keskkonnaministeerium, ilm.ee, looduskalender.ee, Eesti Jahimees ja Wikimedia Eesti.

Lisainfo: ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kukk, tel. 518 9420, tomkukk@gmail.com

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.