Tänavune aasta on pühendatud puisniitudele

Kuupäev:

Küün Nedrema puisniidul. Nedrema puisniit on üks Eesti ja kogu Euroopa suurimaid hooldatavaid puisniite Foto: Toomas Kukk

Puisniidud on läbi aegade olnud Eesti maastike lahutamatu osa. 2023. aasta on puisniidu teema-aasta, mil pööratakse tavapärasest rohkem tähelepanu sellele, kuidas puisniite säilitada ja taastada.
Puisniidud hakkasid kiirelt kaduma 20. sajandi esimesel poolel ning möödunud saja aasta jooksul vähenes puisniitude pindala Eestis sada korda. Tänavuse aasta jooksul korraldatakse koos keskkonnakaitse organisatsioonidega üle Eesti palju üritusi, millest on oodatud osa saama kõik huvilised. Ka Eestimaa looduse fondi tänavused talgud on pühendatud puisniitudele ja seal elavatele liikidele. Peamine osa talgutööst ja õpitubadest korraldatakse tänavu suvel.
Puisniitude hoolduspindala suurendamisele aitab kaasa aasta tagasi alanud projekt WoodMeadowLIFE, mille eesmärk on taastada Eestis ja Lätis kokku 700 hektarit puisniite ja tagada puisniitude hooldamine. Riiklik eesmärk 2027. aastaks on hooldada puisniite 2000 hektaril. 2022. aastal hooldasid 140 talunikku ligi 1163 hektarit puisniite.
Rohkem infot puisniiduaastal toimuva kohta leiab Eesti pärandniitude Facebooki lehelt (www.facebook.com/eestiparandniidud) ja keskkonnaameti projekti kodulehelt (www. keskkonnaamet.ee/woodmeadowlife).

Keskkonnaamet/Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

RAJAKAAMERA LOOD | Nugise-emand käis saagijahil

Sedapuhku vahendan rajakaamerasilma kaudu emanugise tegemisi. Täpsemalt saame aimu,...

Võnnu kihelkond – suur ja mitmekesine

Võib liialduseta öelda, et enamjagu eestlasi on käinud Võnnu...

Kuidas kohanevad üraskid muutuva kliimaga?

Kuuse-kooreürask on laialt tuntud kahjur, kelle mõjust kuusikutele on...

Sada rida Eesti loodusest | Loodus, ühendatud väljade võrgustik

Loodust näeme küllaltki sarnaselt, aga tajume selles toimuvat eri...