Tänavune aasta on pühendatud puisniitudele

Kuupäev:

Küün Nedrema puisniidul. Nedrema puisniit on üks Eesti ja kogu Euroopa suurimaid hooldatavaid puisniite Foto: Toomas Kukk

Puisniidud on läbi aegade olnud Eesti maastike lahutamatu osa. 2023. aasta on puisniidu teema-aasta, mil pööratakse tavapärasest rohkem tähelepanu sellele, kuidas puisniite säilitada ja taastada.
Puisniidud hakkasid kiirelt kaduma 20. sajandi esimesel poolel ning möödunud saja aasta jooksul vähenes puisniitude pindala Eestis sada korda. Tänavuse aasta jooksul korraldatakse koos keskkonnakaitse organisatsioonidega üle Eesti palju üritusi, millest on oodatud osa saama kõik huvilised. Ka Eestimaa looduse fondi tänavused talgud on pühendatud puisniitudele ja seal elavatele liikidele. Peamine osa talgutööst ja õpitubadest korraldatakse tänavu suvel.
Puisniitude hoolduspindala suurendamisele aitab kaasa aasta tagasi alanud projekt WoodMeadowLIFE, mille eesmärk on taastada Eestis ja Lätis kokku 700 hektarit puisniite ja tagada puisniitude hooldamine. Riiklik eesmärk 2027. aastaks on hooldada puisniite 2000 hektaril. 2022. aastal hooldasid 140 talunikku ligi 1163 hektarit puisniite.
Rohkem infot puisniiduaastal toimuva kohta leiab Eesti pärandniitude Facebooki lehelt (www.facebook.com/eestiparandniidud) ja keskkonnaameti projekti kodulehelt (www. keskkonnaamet.ee/woodmeadowlife).

Keskkonnaamet/Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TEGUTSE TEADLIKULT | Võõrliigiteadlik aiapidamine

Tekst: Martin Tikk Fotod: Merike Linnamägi Agaralt aiandusega tegeledes võib...

VESTLUSRING | Rahvusloom hundi viis aastat: lambakasvatajate vapiloom

Jüripäeval, 23. aprillil 2018 kuulutati saates „Osoon“ välja Eesti...

Looduse taastamine: kalapääsud paisudele

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maarja-Magdaleena, kõige piibellikuma nimega kihelkond

Tekst: Mait Sepp, Taavi Pae Palamuse kihelkonna on kirjutanud kuulsaks...