Tartu loodusmajas algab peatselt seenenädal

Kuupäev:

Tartu loodusmaja ootab kõiki mükomaane oma kõige oodatumale näitusele – loomulikult seenenäitusele. Sel aastal võtab see uhkemad mõõtmed kui enne ja lisaks näitusele toimuvad ja loodusõhtud ja samblikuretked. Koolidele ja lasteaedadele pakume eelregistreerimisega seeneteemalisi juhendatud külastusi.

Mullu oli loodusmaja saalis on imetlemiseks ja tutvumiseks väljas valik meie Lõuna-Eesti metsade, niitude, parkide ja lodude seentest Allikas: Tartu loodusmaja

NÄITUS

Loodusmaja saalis on imetlemiseks ja tutvumiseks väljas suur valik meie Lõuna-Eesti metsade, niitude, parkide ja lodude seentest. Seenenäitus täieneb iga päev uute põnevate liikidega! Väikeses seenelaboris saab teha tutvust seeneniidistiku, eoslehekeste ja -torudega ning seentes elavate loomakestega, lisaks saab tutvuda seente eluoluga stendinäitusel. Ka loodusmaja pargis kasvavad seened on näituse ajaks tähistatud.

Seenenäitus on külastajatele avatud T-R 19.-22.09 kell 10.00-18.00. Seenekonsultant Külli Kalamees-Pani on näitusel kohal kell 15.00-18.00.
Pilet: täispilet 5€/sooduspilet 3€/koolieelikud ja Tartu loodusmaja huvikooli õpilased tasuta.

LOODUSÕHTUD

  • 19.09 kell 18-20 esineb samblikeuurija Polina Degtjarenko (PhD, Tartu ülikool), kes tutvustab samblike värvikat ja vormirohket maailma.
  • 21.09 kell 18-20 esineb majaseente uurija Jane Oja (PhD, Tartu ülikool, OÜ Majaseen). Milline on ägeda seeneteadlase igapäevatöö, milliseid avastusi on seeni uurides veel tänapäevalgi võimalik teha ning milliseid teadliku käitumisega välditavaid ohte loovad seened inimese elukeskkonnale?

Pilet: osalemine seenenäituse piletiga

SAMBLIKURETKED

  • 23.09 kell 11.00-13.00 toimub algajate huviliste samblikuretk Tartu loodusmaja pargialal. Kogunemispaik on loodusmaja peaukse ees. Juhendab Piret Lõhmus (PhD, Tartu Ülikool).
  • 23.09 kell 15.00-17.00 toimub edasijõudnute samblikuretk Raadil. Kogunemispaik on Eesti Rahva Muuseumi peaukse ees. Kui tunned juba mõnda sambliku perekonda või oled teadmiste ammutamisele orienteeritud, siis on edasijõudnute retk Sulle igati jõukohane. Juhendab Piret Lõhmus (PhD, Tartu Ülikool).

Osaleda saab tasuta, aga tuleb ette registreerida.

.Tartu loodusmaja

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

INTERVJUU | Veljo Runnel: loodusvaatluste tegemine rikastab elu

"Mul oli juba väiksena tugev allergia heintaimede vastu, kuid see ei takistanud mind löriseva nina ja sügelevate silmadega niidu peal liblikaid püüda."

Jõgede veetaimestiku püsiseire näitab veekogu seisundit

Kui taim ära tunda, ütleb see nii mõndagi ka veekogu seisundi kohta.

Eesti kiirgusseire hõlmab eri valdkondi

Tekst: UKO RAND Kaitsmaks inimest ja elusloodust ioniseeriva kiirguse...

Kas Eesti vajab suurkiskjate geneetilist seiret?

Tekst: MARIS HINDRIKSON, URMAS SAARMA, EGLE TAMMELEHT, HARRI VALDMANN Eestis...