Ameerika metsad

0.00 €

Ostukorvis ei ole tooteid.

Tutvustus

Autorid Kalle Karoles, Hendrik Relve.
MTÜ Loodusajakiri 2013
Pehmekaaneline (210 x 150 mm), 91 lk.

Raamat on järg 2012. aastal ilmuma hakanud maailma metsade sarjale. Esimene raamat oli pühendatud Euroopa ja Aasia metsadele, käesolev võtab vaatluse alla Ameerika metsad. Siinse raamatu esimene osa käsitleb Põhja- ja Kesk-Ameerika metsi, teine osa Lõuna-Ameerika metsi.

Ülesehituselt järgib raamat samu põhimõtteid nagu „Euroopa ja Aasia metsad”. Alustatakse olulisemate ökoloogiliste vööndite ülevaatega, kirjeldatakse looduslikke olusid, metsi ja nimetatakse peamisi metsapuude liike.

Seejärel võetakse vaatluse alla kummagi mandri riikide metsandus. Tihti tehakse seda üldistatuna, tuues välja ajaloolisi ja regionaalseid erijooni. Nii Põhja- kui ka Lõuna-Ameerika metsade käsitlus lõppeb isiklike muljete jagamisega retkedelt sealsetesse metsadesse.

Olulisemate terminite osas väärib märkimist „ökoloogiline vöönd”. Eelmises raamatus oli selle asemel kasutusel termin „ökoloogiline piirkond”. Pärast konsulteerimist Tartu ülikooli professori ja ökoloogi Meelis Pärteli ning teiste erialateadlastega on nüüd kasutusele võetud sobivam eestikeelne termin. Sari annab ülevaate maailma metsadest ja metsandusest.

Hendrik Relve

E-raamat (formaat PDF)

3.00 

Jagan

Viimased artiklid