Tuul Sepp ja Veljo Runnel räägivad Tartu elurikkusest

Kuupäev:

Tartu kesklinna droonifoto
Tartu kesklinn droonilt nähtuna Foto: Sillerkiil / Wikimedia Commons

Kolmapäeval, 9. augustil toimub Supilinna kiigeplatsil Ott Leplandi Emajõe suvekontsert ning enne seda arutlevad loomaökoloog Tuul Sepp ja bioloog Veljo Runnel linna elurikkuse üle.

Tartu Ülikooli loodusmuuseumi ja botaanikaaia taskuhääling „Rukkirääk“ on tegutsenud juba teist hooaega ning käsitletud on erinevaid loodust puudutavaid teemasid. Sel korral räägime Tartu linna elurikkusest ja urbanLIFEcircles projektist, mille eesmärk on tõsta elurikkust linnas, luua omavahel ühendatud rohealade võrgustik, leevendada kliimamuutustest tulenevat mõju ning luua hea elukeskkond kõigile. Projekti käigus töötatakse välja parimad praktikad, mida saavad tulevikus eeskujuks võtta ka teised linnad.

Taskuhäälingu „Rukkirääk“ avalik salvestus koos projektiga seotud osaliste Tuul Sepa ja Veljo Runneliga toimub kolmapäeval, 9. augustil kell 19 Supilinna kiigeplatsil. Salvestus kestab 45 minutit ja osavõtt on tasuta. Kohapeale ootame kõiki huvilisi, keda kõnetab Tartu linna elurikkus. Salvestuse lõppedes kell 20 esineb Ott Lepland.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

INTERVJUU | Veljo Runnel: loodusvaatluste tegemine rikastab elu

"Mul oli juba väiksena tugev allergia heintaimede vastu, kuid see ei takistanud mind löriseva nina ja sügelevate silmadega niidu peal liblikaid püüda."

Jõgede veetaimestiku püsiseire näitab veekogu seisundit

Kui taim ära tunda, ütleb see nii mõndagi ka veekogu seisundi kohta.

Eesti kiirgusseire hõlmab eri valdkondi

Tekst: UKO RAND Kaitsmaks inimest ja elusloodust ioniseeriva kiirguse...

Kas Eesti vajab suurkiskjate geneetilist seiret?

Tekst: MARIS HINDRIKSON, URMAS SAARMA, EGLE TAMMELEHT, HARRI VALDMANN Eestis...