Ajakiri Horisont jääb noorte keskkonnateadlikkuse tõstmise nimel toetuseta

Kuupäev:

 
Kõigil ajakirja toetajatel on võimalik väljendada oma meelsust, tellides Horisondi aastaks 2016, mille vormistamiseks klikkige siia.

Keskkonna investeeringute keskus vähendab järgmisel aastal MTÜ Loodusajakirjale antavat toetust 50 protsendi võrra ning toetuseta jääb ka järgmisel aastal juubelit tähistav ajakiri Horisont.

VAATA KLIPPI ERR-i Uudistes
Video
Autor: Gerli Nõmm

Piiratud eelarve tingimustes peab keskkonnaministeerium järjepidevuse tagamiseks kõige olulisemaks toetada jätkuvalt 1933. aastast ilmuvat Eesti Loodust ja 1929. aastast välja antavat Eesti Metsa. Minister Marko Pomerants põhjendas “Aktuaalsele kaamerale” otsust vajadusega suunata enam ressursse laste ja noorte keskkonnateadlikust tõstvate tegevuste toetamiseks.

“Küsimus on selles, kuidas seda raha kõige mõistlikumalt kasutada, et kui me täna oleme euroliidu rahade eest ehitanud hulga loodusmajasid, neid renoveerinud, siis on põhimõtteliselt kaks võimalust, kas suunata küllaltki suur raha sellest ühe täiendava ajakirja tootmiseks ja minna pärast raamatukokku neid lugema või saata need samad lapsed ja veel rohkem lapsi nendesse loodusmajadesse tegelikku loodusharidust saama,” lausus Pomerants.

Horisondi peatoimetaja asetäitja Ulvar Käärti sõnul teeb toimetus kõik endast oleneva, et ajakiri ka järgmisel aastal edasi ilmuks ning hetkel otsitakse alternatiivseid rahastamismudeleid.

“Arvestades seda, et horisont ei ole puhtalt keskkonnateadlikkuse tõstmisele suunatud väljaanne või loodushariduse suunitlusega, siis see on teema. Horisondi saatus võiks minna sama hästi korda ka näiteks kultuuriministeeriumile või siis haridus-ja teadusministeeriumile, millega ta otse haakub,” arvas Käärt.

Käärti sõnul moodustavad suurema osa ajakirja eelarvest honorarid autoritele ning toimetajatele, seega ei annaks märkimisväärset kokkuhoidu ka näiteks paberväljaandest loobumine. Järgmisel aastal saab ajakiri Horisont 50-aastaseks, ajakirja tänane tiraaž on 4000 eksemplari ja lugejaid 20 000.

Horisondi tellimiseks klikkige siia.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Enigma 2023 kolmanda vooru auhinna sai Aivar Kauge

Kolmanda vooru ülesanded osutusid rasketeks. Kõigi kolme ülesande õigete...

Müügile jõudis uus põnev Horisont!

Selles numbris kirjutavad: Kristjan Põder: Plasmakiirendid kuulutavad uue, väikeste osakestekiirendite...

Augustis astronoomiafestivalile!

21. juunil kell 17.57 algab põhjapoolkeral astronoomiline suvi. Kuni...

Enigma teise vooru auhinna sai Siim Sammul

Eelmise vooru kujundite heksaminodeks tükeldamisega said lahendajad edukalt hakkama.Kõigi...