Eesti Looduse fotovõistluse võitis toimekas toonetutt

Kuupäev:

Foto: Ave Kruusel

Ajakirja Eesti Loodus 24. fotovõistluse üldvõidu ehk loomafotode kategooria peaauhinna pälvis Ave Kruusel fotoga pessa lendavast vaenukäost ehk toonetutist. “ Olin juba ammu soovinud seda kauni ja huvitava välimusega lindu näha ja pildistada. Tänavu kevadel see õnnestuski. Minu tuttava aias hakkas tootnetuttide paar väga tihedalt käima ja toimetama. Eriti tundsid nad huvi vana õunapuuõõnsuse vastu, mille nad ka sobivaks pesaks tunnistasid ning oma pojad selles üles kasvatasid“, rääkis Kruusel pildi saamisloost. Noorte kategoorias sai loomafotode peaauhinna Mihkel Paide pildiga rebasest, kel surnud kitsetall suus.

Kuigi tavapäraselt saab võistluse peaauhinna parim loomapilt, on sama väärtuslikud ka taime- ja seenefotode peaauhinnad. Sel aastal osales võistlusel üle 1000 foto 165 autorilt ning sellega on Eesti Loodus praegu Eesti suurim ja vanim loodusfotovõistlus. Kõiki auhinnatud pilte saab vaadata veebilehel www.loodusajakiri.ee/eesti-looduse-2023-aasta-fotovoistluse-voitjad/. Pilte hindasid bioloog Indrek Kalamees, vikipedist Ivo Kruusamägi, Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, loodusfotograaf Urmas Tartes ning kunstnik Margot Sakson. Eriauhindade saajad otsustasid auhindade väljapanijad.

Fotovõistlust toetavad reklaamibüroo Salibar, Eesti loodusmuuseum, keskkonnaministeerium, Tartu ülikooli loodusmuuseum ja botaanikaaed, Tallinna loomaaed, Eesti arboristide ühing, Eesti jahimeeste selts ja ajakiri Eesti Jahimees, Eesti orhideekaitse klubi, Eesti botaanikaühing, Eesti ornitoloogiaühing, Wikimedia Eesti, RMK, Tuulingu puhkemaja, ajakiri Horisont, keskkonnainvesteeringute keskus ja looduskalender.ee.

Võidutööd võib kasutada ainult Eesti Looduse fotovõistluse kajastamisel ja autorile viidates. Kui soovite fotost suuremat faili või kasutada teisi auhinnatud töid, võtke meiega ühendust.

Lisateave:

Toomas Kukk
Eesti Looduse peatoimetaja
toomas.kukk@loodusajakiri.ee
518 9420
www.loodusajakiri.ee

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TEGUTSE TEADLIKULT | Küünlad loodushoidlikult põlema!

Tekst: MARTIN TIKK Fotod: RAGNE KRUPENENKOV Päevavalgust jääb aina vähemaks...

Talvitumine parasvöötmes on putukate ellujäämise meistriklass

Põhjaparasvöötmes levinud asukad õitsevad, paljunevad ja kasvavad aprillist septembrini,...

INTERVJUU | Kai Punger: lapsed tahavad õpetajaga suhelda

Kai Pungeriga vestelnud Piret Pappel KAI PUNGER on sündinud 17.02.1945...

Käi keldris seenel!

Tekst: JANE OJA Fotod: erakogu Hoonetest, eelkõige keldritest võib leida...