Eesti Looduse vooluvete-teemaline number

Kuupäev:

Eesti Looduse juuli-augustinumbri esikaanel on jõgitiir

Eesti Looduse suvenumber keskendub vooluveekogudele. Karl Kupits selgitab, miks on vaja veemajanduskavasid. Arvo Iital kirjeldab Eesti jõevee kvaliteedi muutusi. Katrin Kaldma tutvustab ülipika elueaga ebapärlikarpi, kes Eestis elutseb ainult ühes jões. Arvo Järvet ja Raivo Aunap uurivad, kust algavad meie vooluveekogud. Pikas intervjuus selgitab
kalauurija Meelis Tambets, millist kahju teevad paisud meie kalastikule. Saame teada, mida kindlasti ei tohi visata WC-potti.
Mait Sepp ja Taavi Pae tutvustavad Viru-Jaagupi kihelkonda. Kadri Aller meenutab, mismoodi Mehhikos talgulaagris merikilpkonni päästetakse. Aasta seene kivipuraviku ja tema sugulased teeb selgeks Irja Saar. Veel saab
lugeda kätega kalapüügist, vooluveekogude nimetustest, hiigelkibuvitsast ja meremaalidest

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.