Horisondi artikliseeria autorid said teaduse populariseerimise auhinna

Kuupäev:

 
Tänavuse riikliku teaduse populariseerimise konkursi kategoorias „Teaduse ja tehnoloogia populariseerimine trükisõna abil” paistis silma ka Horisont. Nimelt pälvisid selles kategoorias peapreemia Horisondi ajuteadusest pajatava artikliseeria „Mõtlemise masinavärk“ autorid Jaan Aru, Andres Laan ja Allan-Hermann Pool. Meie lugejate seas väga menukaks osutunud seeria viimast lugu „Virtuaalreaalsusega aju mõistatuse kannul“ saab lugeda novembri-detsembri Horisondist.

Kõigi tänavuste tublide teaduse populariseerijatega saab tutvuda siin http://www.etag.ee/parimatest-parimaid-teaduse-populariseerijad-said-auhinnad/ .

Eelmisel aastal pälvis trükisõna abli teaduse populariseemise eest peapreemia 50. ilmumisaasta künnisel olnud ajakiri Horisont.

Teaduse populariseerimise auhinda annavad ühiselt välja Eesti teadusagentuur ja Eesti teaduste akadeemia, rahastab haridus- ja teadusministeerium.

Foto: Tänavuste tublide teadusepopulariseerijate ühispilt. Viide: ETAG/ SANDER HIIRE
laureaatide-ühispilt-(1)

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.