Septembrikuise Eesti Looduse kaanelugu uurib ogaliku käekäiku

thumbnail of EL9_2018

Eesti Looduse septembrinumbri kaanel köidab pilku ogalik. Milline on liigi roll Läänemeres ja kas tillukest kala tasuks rohkem püüda, saab lugeda Eesti mereinstituudi teadlaste Lauri Saksa, Lagle Matetski, Mehis Rohtla ja Elor Sepa artiklist. Folklorist Marju Kõivupuu kirjutab metsisest, kaunist kuldkingast ja pääsusabast eesti rahvapärimuses.

Linnuteadlane Ülo Väli jätkab loorkullide tutvustamist ja seekord on juttu välja- ja stepi-loorkullist. Teaduskirjanik Tiit Kändler filosofeerib võõrtöösipelgatest. Rubriigis „ Sada rida Eesti loodusest“ mõtiskleb keskkonnateadlane Erik Puura, kuidas inimese lapsepõlv kujundab tema suhtumist loodusesse.

Timo Palo annab rännusellidele nõu, kuidas valida magamiskotti. Pikas intervjuus küsitleb Riho Marja Eesti ornitoloogiaühingu juhatajat Margus Otsa. 1.märtsil ametisse asunud Ots soovib, et ühing pakuks veelgi aktiivsemalt linnuõpet ja aitaks kasvatada uut põlvkonda, kelle jaoks elurikkus on tähtis.

Hendrik Relve reisikiri viib lugeja Costa Ricasse ja Aleksander Pototski jagab Lääne-Kapimaa muljeid. Veel on juttu väikelendlastest, Vohnja metsa koopanaistest, läätsedest, suplejate sügelushaigusest Tallinna nullmeridiaanist ja geodeet Johann Heinrich Schmidtist.

Eesti Loodus on nii paber- kui ka digikujul müügil meie e-poes www.loodusajakiri.ee/pood