12. Robotex peetakse 23.–25. novembril TTÜ Spordihoones

Infot tänavuse Robotexi kohta saate ka varsti ilmuvast novembrikuu Horisondist ning KUKU raadio 22. novembri saatest Loodusajakiri.

Robotex on Eesti suurim robotivõistlus, mis toimub Tallinna Tehnikaülikooli koordineerimisel ning koostöös Tartu Ülikooli ja Eesti Infotehnoloogia Kolledžiga. Üritus leiab aset kaheteistkümnendat korda. Läbi aegade on võisteldud erinevatel aladel: joonejärgimises, labürindi läbimises, võrkpallis, köieronimises, toa koristamises, jalgpallis ja teistes ülesannetes. Võistlusel on olnud osalejaid mitmetest gümnaasiumidest ja ülikoolidest, ettevõtetest ning välismaalt.

2012. aasta võistlused peetakse eri klassides ja aladel. Vaadata saab robotite jalgpalli, joonejärgmist ja sumovõistlusi. Lisaks pakutakse vaadata suurt tehnoloogianäitust, kus eksponeeritakse uusi põnevaid ja kasulikke tehnoloogiaid ning projekte. Väljapanekutest eksponeeritakse näiteks nii pommirobotit, helikoptereid kui ka 3D printereid. Üritus kestab kolm päeva, mille käigus saab kogeda adrenaliinirohkeid elamusi, avastada vingeid tehnoloogiaid ning saada osa robotite hingeelust. Robotex on kõigile täiesti TASUTA. Kõik huvilised on oodatud!

Üritusel on avatud ka mitmesugused töötoad, mis on seotud robootika, disaini, ettevõtlusega ja muu huvitavaga. Robotexi raames toimub ka joonistus-, foto- ja videokonkurss, kus auhinnafondi suuruseks on üle 700 euro. Samuti oodatakse hakkajamaid osa võtma töötubadest.

Robotex 2012 üritusel osalemise tingimused ning lisateavet konkursside ja võistluste reeglite kohta saab Robotexi facebookist ning ametlikult kodulehelt www.robotex.ee.