Eesti Metsa suvenumbris kohtuvad vastandlikud teemad!

Kuupäev:

Eesti Metsa äsjailmunud suvenumbris on kokku saanud mõneti vastandlikud teemad.
Ühelt poolt looduskaitse kui edulugu – Eesti tähistab tänavu ju looduskaitse 110. aastapäeva ning ajakirjas toodud ülevaatlikust aegreast selgub, et oma loodust, sealjuures metsi, on eestlased osanud hoida iga riigikorra ajal. Teisalt leidub neid, kellele looduskaitest tingitud piirangud meelehärmi valmistavad. Seekordne ajakirjanumber lahkab ühte päris keerulist lugu Alutagusel – on suur metsaomand, aga majandada seda ei tohi. Ja ka riigile ei saa omanikud seda maad müüa, mis metsaomaniku vaatevinklist tundub vägagi ebaõiglane.

Samuti arutletakse ajakirjas selle üle, millised on looduskaitsealuste maade riigile müümise hinnad. Sugugi alati ei tundu need piisavad olevat.

Veel saab ajakirjast lugeda intervjuusid Erametsakeskuse juhi Jaanus Auna ja Eesti maaülikooli professori Hardi Tullusega, metsanduslikust abialupaarist Kadri-Aija ja Vahur Viigist, metsandushariduse algusaastaist, multšivalmistamisest, kolme õe metsamaitsetest ja koolipoisist, kes meisterdab hiilgaslikke kendamasid.

Üle ja ümber ei saa ka üraskitest – metsaentomoloog Kaljo Voolma räägib Kesk-Euroopa üraskirüüste tagamaadest, metsamees Vahur Sepp aga pajatab sellest, mis meie metsades näha.

Loodusfotograaf ja linnuhuviline Karl Adami on seekord vaatluse alla võtnud noorendikes elutsevad linnud. Neid võib sealt leida rohkesti.

E-ajakirjana koheselt loetav: https://www.loodusajakiri.ee/ajakirjad/

 

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Eesti noori saatis rahvusvahelisel maateaduste olümpiaadil edu

Eesti viieliikmeline meeskond tõi rahvusvaheliselt maateaduste võistluselt tänavu koju...

EL 90 | Ainulaadne näitus fotomuuseumis – “Eesti Looduse fototeek”

Tänavu esmailmumise 90. aastapäeva tähistava Eesti Loodusega on seotud...

Eesti Looduse 24. fotovõistlus: tähtaega on pikendatud!

Ajakiri Eesti Loodus kutsub osalema fotovõistlusel, mis sel aastal...

LIHTNE KÜSIDA: kas siilile peaks talvepesa meisterdama?

Kui keegi otsustab siili pesaehitusega aidata, peab enne tegutsemist hoolega järele mõtlema, muidu võib hoopis kurja teha.