Eesti Rahvuskultuuri Fond jagas preemiaid ja stipendiume: Ülo Ignatsi fondi stipendiumi sai Andrus Mölder

Kuupäev:

Pühapäeval 14. detsembril toimunud pidulikul kontsertaktusel Tallinnas Mustpeade Majas jagati Eesti Rahvuskultuuri Fondi järjekordsed elutööpreemiad ja stipendiumid ning toetused aastaks 2015. Tunnustatute hulgas oli ka Horisondi püsiautor Andrus Mölder.

Toomas-TIIVEL_Andrus-Mölder_14_dets_2014

Oma 25. tegevusaastal eraldas sihtasutus ERKF 191 stipendiumi ja toetust summas 115 811 EUR. Stipendiume loome- ja teadustööks anti 87-le isikule, stipendiume õpinguteks ja täiendõppeks 111-le isikule ning toetati 6 kultuuriprojekti. Nagu mainis fondi nõukogu esimees Eri Klas on fond tänu lahketele annetajatele aastate jooksul eraldanud kultuuri toetamiseks üle 4,4 miljoni euro.

2014 oli teine aasta, kus stipendiume jagas ka Ülo Ignatsi fond, mille moodustas 2013. aasta alguses Anne Engevik Ülo Ignatsi (1951−2011) testamendijärgse soovi kohaselt eesmärgiga edendada vaba ajakirjandust. Fondi 3-liikmeline halduskogu (Anne Engevik, Toomas Sildam, Toomas Tiivel) valis laekunud taotluste hulgast välja selle aasta stipendiaadi, kelleks sai Andrus Mölder, uurimustööks maailma riigita rahvastest ja nende materjalide tutvustamiseks nii kirjutavas kui kõnelevas ajakirjanduses.

Andrus Mölder, kes väikerahvastest, riigita rahvastest ja nende sümboolikast on huvitunud juba varasest noorusest, on alates 1999. aastast avaldanud kümneid selleteemalisi artikleid ajakirjas Horisont ning teinud ligi sada raadiosaadet Eesti Rahvusringhäälingus, kus tal on Vikerraadio programmis oma saatesari “Riigita rahvas”. Andrus Mölder on riigita rahvaste temaatikat tutvustanud ka KUKU raadio saates “Loodusajakiri” ning MTÜ Loodusajakirja “Looduse raamatukogu” sarjas ilmus Andrus Möldril 2012. aastal raamat “Riigita rahvad. Kaukaasia”. Sisuliselt poolelt väärib tunnustust asjaolu, et Andrus Mölder on tutvustanud ajakirjanduses paljusid demokraatliku Euroopa riigita rahvaid ja nende probleeme, mille olemasolule igapäevaselt väga palju tähelepanu ei pöörata (nt friisid, kassuubid, kornid, bretoonid). 2014. aastal on Andrus Mölder sõna võtnud sellistel vägagi päevakajalistel teemadel nagu krimmitatarlaste olukord ja Šotimaa iseseisvusreferendumi tagamaad.

Ülo Ignatsi fondi halduskogu nimel edastas Toomas Tiivel Andrus Mölderile ka Tallink-Silja poolt annetatud kinkekaardi sõiduks Commodore sviidis kruiisile Stockholmi  ning Ülo raamatu “Vaba mehe vaba sõna”, mis koondab suure osa Ülo Ignatsi artikleid ja esinemisi Eesti jaoks pöördelistel aastatel 1985–1995.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

MARIN LAAK Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine...

Millest kõneleb Karl Asti diplomaadipass?

Väljavõtteid JANIKA KRONBERG Fridebert Tuglase lähedane sõber, ea- ja mõttekaaslane Karl...

Üllatusi pakkuv kunstikogu

REET MARK Kummalisel kombel on peaaegu igal muuseumil oma kunstikogu....

Eesti kultuuriloolise arhiivi fotokogu kujunemine ja kogumistöö

VILVE ASMER Eesti kultuuriloolise arhiivi (EKLA) fotokogu sai alguse vajadusest...