ELFi nõukogul uus esimees

Kuupäev:

Eesti Looduse kolleegiumi liige Kaljundi Jüri on tuntud IT-ettevõtja, Garage48 üks asutajatest ning ta on ELFi nõukogusse kuulunud aastast 2021 Foto: Katre Liiv

Juuni lõpus valis Eestimaa looduse fond (ELF) nõukogu uueks esimeheks Jüri Kaljundi. Jüri võttis ameti üle Aveliina Helmilt, kes asus 1. juuli tööle kliimaministri meeskonnas teadusnõunikuna. Jüri on aastast 2021 kuulunud ELFi nõukokku ja on ka Eesti Looduse kolleegiumi liige.

ELFile andtud intervjuus kinnitab Kaljundi: “Ettevõtjad peavad kuulama ja katsuma mõista teadlasi ning oma ala spetsialiste just ökoloogia, keskkonnakaitse ja bioloogia valdkondades, olgu nad meilt või mujalt. Kasvõi hetkeks peab alla suruma oma tegevusvaldkonna majandus- ja ärihuvid, vähemalt neisse piiridesse, mis on loodusele vastuvõetavad. Lahenduseks pole ju vastu vaidlemine, lobitöö ja PR, vaid reaalsed loodussõbralikud muutused ja teod oma ettevõttes.”

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.