Ilmunud on Eesti Metsa talvenumber!

Kuupäev:

Vaata, millest ajakirjas juttu tuleb:

  • Viio Aitsam usutleb Eesti Erametsaliidu ja Läänemaa Metsaühistu juhti Mikk Linki, kes on päritolu poolest seotud nii mere kui ka metsaga. Peaaegu noarootslasena teab Mikk hästi, kuidas aidata rootslastel, kel Läänemaal omajagu maid, metsi majandada.
  • Merle Rips käis külas osaühingul Picea Grupp, kes kasvatab Jõgevamaal jõulukuuski. Tuleb välja, et see pole sugugi lihtne töö, et paned kuuse mulda ning kui aeg käes, saed maha ja saadad linna jõulupuuks.
  • Vivika Veski uurib, missuguseid metsamaid tänavu kaitse alla võeti.
  • Ain Alvela kirjutab moodsast ehitusmaterjalist ristkihtliimpuidust, mis järjest enam ehituses kasutust leiab ning võistleb edukalt betooniga.
  • Kuidas käib koprajaht, sellest pajatas Ain Alvelale kogemustega koprakütt Jaan Kraav. Lisaks saab lugeda, millise kohustuse kobraste osas paneb RMK riigimetsamaadel jahti pidavatele küttidele.
  • Kalle Karoles jätkab kirjutamist maailma metsandustrendidest. Seekord kõneleb lugu riikide puidutagavarast, raiemahtudest, aga ka vajadusest metsi säästa.
  • Värske teadusuuring tuvastas, et lisaks tavapärastele kiskjatele ohustab maaspesitsevaid linde, sealjuures metsist ka metssiga. Metsise arvukuse languse peamiseks põhjuseks peetakse inimtegevust, ent järjest enam on hakatud tähtsustama ka kiskjate rolli.
  • Veel pajatame metsameeste koorist Forestalia, hundist, Rakvere tammikust ning Erametsakeskuse juhatuse liige Jaanus Aun vaatab tagasi lõppevale aastale.

Eesti Metsa värske number on saadaval ka Loodusajakirja e-poes!

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Maaülikool kutsub niitmispäevale

Niitmispäev toimub 25. juunil algusega kell 10.00 EMÜ kogukonnaaia...

RAJAKAAMERA LOOD | Nugise-emand käis saagijahil

Sedapuhku vahendan rajakaamerasilma kaudu emanugise tegemisi. Täpsemalt saame aimu,...

Alanud on haudelinnustiku punktloendus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid 25. maist kuni 15....

Loodusajakiri: uus Sõrve looduskaitseala

Tallinna külje all asuv Sõrve looduskaitseala moodustati 2023. aastal....