Ilmunud on „Looduse raamatukogu" raamat Setomaast

Ilmunud on raamatusarja „Looduse raamatukogu” järgmine väljaanne: Eesti Looduse raamat „Setomaa”. See on maa rajajoonel, Eesti kaugeim kagunurk, mis on huvitav nii kultuuriliselt kui ka looduse poolest. Tegu on Eesti kõige mandrilisema kliimaga piirkonnaga, mis oma liivase ja soise maastikuga pakub omalaadset varjupaika paljudele taimeliikidele, kuid hea õnne korral võib siin kohata ka loomi, keda mujal Eestis ei teatagi olevat.

Trükis koondab peamiselt kümme aastat tagasi Eesti Looduse Setomaa-erinumbris ilmunud lugusid, mis on küll enamjaolt pisut lühendatud. Kuid peale nende leidub ka hiljem avaldatud Setomaa-teemalisi artikleid, ühtlasi on raamatus mõned päris uued kirjutised ning üks päris vana lugu – sealt saab muuhulgas teada, milline on Setomaa kõrgeim tipp.

Raamatus tutvustatakse Setomaa maapõue, taimestikku, jõgesid, loomastikku, kaitsealasid ning matkaradu; rohkelt on fotosid ning tagakaanel lahti volditav Setomaa kaart.

Eesti Looduse tellijad said raamatu koos ajakirjaga tasuta. Trükist saab osta ka MTÜ Loodusajakirja toimetustes Tallinnas ja Tartus ning meie kodulehe kaudu http://e-pood.horisont.ee/raamatute-tellimine. Ühtlasi leiab selle hästivarustatud raamatupoodidest.