Ilmunud on „Looduse raamatukogu" raamat Setomaast

Kuupäev:

Ilmunud on raamatusarja „Looduse raamatukogu” järgmine väljaanne: Eesti Looduse raamat „Setomaa”. See on maa rajajoonel, Eesti kaugeim kagunurk, mis on huvitav nii kultuuriliselt kui ka looduse poolest. Tegu on Eesti kõige mandrilisema kliimaga piirkonnaga, mis oma liivase ja soise maastikuga pakub omalaadset varjupaika paljudele taimeliikidele, kuid hea õnne korral võib siin kohata ka loomi, keda mujal Eestis ei teatagi olevat.

Trükis koondab peamiselt kümme aastat tagasi Eesti Looduse Setomaa-erinumbris ilmunud lugusid, mis on küll enamjaolt pisut lühendatud. Kuid peale nende leidub ka hiljem avaldatud Setomaa-teemalisi artikleid, ühtlasi on raamatus mõned päris uued kirjutised ning üks päris vana lugu – sealt saab muuhulgas teada, milline on Setomaa kõrgeim tipp.

Raamatus tutvustatakse Setomaa maapõue, taimestikku, jõgesid, loomastikku, kaitsealasid ning matkaradu; rohkelt on fotosid ning tagakaanel lahti volditav Setomaa kaart.

Eesti Looduse tellijad said raamatu koos ajakirjaga tasuta. Trükist saab osta ka MTÜ Loodusajakirja toimetustes Tallinnas ja Tartus ning meie kodulehe kaudu https://loodusajakiri.ee/raamatud/. Ühtlasi leiab selle hästivarustatud raamatupoodidest.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TEGUTSE TEADLIKULT | Võõrliigiteadlik aiapidamine

Tekst: Martin Tikk Fotod: Merike Linnamägi Agaralt aiandusega tegeledes võib...

VESTLUSRING | Rahvusloom hundi viis aastat: lambakasvatajate vapiloom

Jüripäeval, 23. aprillil 2018 kuulutati saates „Osoon“ välja Eesti...

Looduse taastamine: kalapääsud paisudele

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maarja-Magdaleena, kõige piibellikuma nimega kihelkond

Tekst: Mait Sepp, Taavi Pae Palamuse kihelkonna on kirjutanud kuulsaks...