Kevadrändajad hakkasid Aafrikast tulema

Kuupäev:

Kotkaklubi on oma veebilehel andnud teada, et kaua oodatud lindude kevadränne on alanud. Tehniliste nüansside tõttu ilmnes üsna alles, et esimesena (21. veebruaril) alustas rännakut Lähis-Idast pesakoha poole must-toonekurg Raivo. Raivo on ühtlasi kõige pikemaajalisem „koostööpartner”, sest tänavu on võimalik jälgida juba tema seitsmendat kevadrännet.

Teisena alustas 26. veebruaril must-toonekurg Priidu, kes talvitas Kesk-Aafrika vabariigis: temal on käsil kuues saabumine siia poole. Kolmas jälgitav must-toonekurg Pirsu startis Kamerunist 1. märtsil. Loodame, et tema tänavune pesitsus Harjumaal kujuneb edukaks.

Kevadrännet on alustanud ka kuuendat kevadet jälgitav kalakotkas Erika, ent tema päevinäinud saatja ei edasta kuigi täpseid GPS asukohti. Sestap saab vaid kaudselt väita, et Erikal oli 1. märtsil ligi 1200 kilomeetrit juba lennatud, 21. veebruaril oli ta veel talvituskohas. Tõenäoliselt teeb Erika peatuse Niiluse deltas, enne kui põhja poole edasi lendab.

Ees ootab hulk põnevaid vastuseid: Kes stardib järgmisena? Kas kalakotkad Piret ja Ilmar hakkavad varsti liikuma? Mida teeb sookurg Ahja2 sel aastal? Kas Läti kalakotkas Eriks ilmub veel levisse? Võib-olla leiab lätlaste merikotkas A531 pesakoha hoopis Eestis? Kas suur-konnakotkas Tõnn hakkab tänavu pesitsema?

Rändeteekondi saab jälgida siit: http://birdmap.5dvision.ee.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

RAJAKAAMERA LOOD | Nugise-emand käis saagijahil

Sedapuhku vahendan rajakaamerasilma kaudu emanugise tegemisi. Täpsemalt saame aimu,...

Võnnu kihelkond – suur ja mitmekesine

Võib liialduseta öelda, et enamjagu eestlasi on käinud Võnnu...

Kuidas kohanevad üraskid muutuva kliimaga?

Kuuse-kooreürask on laialt tuntud kahjur, kelle mõjust kuusikutele on...

Sada rida Eesti loodusest | Loodus, ühendatud väljade võrgustik

Loodust näeme küllaltki sarnaselt, aga tajume selles toimuvat eri...