Keskkonnakäpad mõtlevad kliimale ja taaskasutusele

Kuupäev:

Haridusasutuse auhinna pälvinud Koeru keskkooli nimel võttis auhinna vastu Järva valla haridusspetsialist Anneli Eesmaa. Koeru keskkoolil on kaks kasvuhoonet ja tihe koostöö taimeteadlastega Allikas: kliimaministeerium

Kliimaminister Kristen Michal kuulutas 12. juunil välja keskkonnasõbralike haridustegude konkursi Keskkonnakäpp tänavused võitjad. Kõik auhinna saanud koolid ja lasteaiad annavad head eeskuju, kuidas kliimamuutusi ja ringmajandust tutvustada praktilise õppe toel.
Tänavune rahva lemmik on Harkujärve põhikool, kus on juba kolmandat aastat korraldatud kõikidele klassidele keskkonnahariduslikke programme Lahemaal. Igal klassil on oma teema ja programmis osaletakse eri kohtades, kus õpitakse tundma rahvuspargi elurikkust ja ökosüsteemi.
Tänavuse õppematerjali Keskkonnakäpp on pälvinud MTÜ Mondo, Diana Tamm ning Mari Jõgiste, kes on loonud kaardimängu „Kliimakool“. Koos Rootsi Chalmersi tehnikaülikooli teadlastega valminud mäng kutsub arutlema kliimamuutuste üle, oma tegevust analüüsima ning käitumist muutma. Mänguga käivad kaasas koolitused ja juhendmaterjalid õpetajatele.
Koostöö Keskkonnakäpa on võitnud Pernova hariduskeskus ja Pärnu linn, kes on loonud ülelinnalise huvikoolide, üldhariduskoolide ja linna territooriumil tegutsevate asutuste koostööprogrammi rikastamaks kooli õppekava.
Haridusasutuse Keskkonnakäpa lasteaedade kategoorias on saanud Tallinna Mustakivi lasteaed, kelle õppeprogramm „Ökokott looduse heaks“ on loodud selleks, et anda teadmisi ja õpetada last keskkonnahoidlikult käituma.
Haridusasutuse Keskkonnakäpaga koolide kategoorias on tunnustatud Koeru keskkooli, kus kasvatatakse köögivilju suurendamaks teadlikkust ringmajandusest, keskkonnahoiust, rohetehnoloogilistest võtetest ja maheviljelusest. Kool teeb tihedat koostööd teadlastega.
Noorte Keskkonnakäpa on pälvinud Tartu Forseliuse kooli Maailmamuutjad: aktiivne seltskond põhikooli noori, kes ise eeskujuks olles püüavad maailma enda ümber rohelisemaks muuta. Tänavu on nad aidanud parandada oma kooli prügikäitlust ja korraldada keskkonnakuud.

Keskkonnaministeerium /Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

INTERVJUU | Veljo Runnel: loodusvaatluste tegemine rikastab elu

"Mul oli juba väiksena tugev allergia heintaimede vastu, kuid see ei takistanud mind löriseva nina ja sügelevate silmadega niidu peal liblikaid püüda."

Jõgede veetaimestiku püsiseire näitab veekogu seisundit

Kui taim ära tunda, ütleb see nii mõndagi ka veekogu seisundi kohta.

Eesti kiirgusseire hõlmab eri valdkondi

Tekst: UKO RAND Kaitsmaks inimest ja elusloodust ioniseeriva kiirguse...

Kas Eesti vajab suurkiskjate geneetilist seiret?

Tekst: MARIS HINDRIKSON, URMAS SAARMA, EGLE TAMMELEHT, HARRI VALDMANN Eestis...