Keskkonnakäpad mõtlevad kliimale ja taaskasutusele

Kuupäev:

Haridusasutuse auhinna pälvinud Koeru keskkooli nimel võttis auhinna vastu Järva valla haridusspetsialist Anneli Eesmaa. Koeru keskkoolil on kaks kasvuhoonet ja tihe koostöö taimeteadlastega Allikas: kliimaministeerium

Kliimaminister Kristen Michal kuulutas 12. juunil välja keskkonnasõbralike haridustegude konkursi Keskkonnakäpp tänavused võitjad. Kõik auhinna saanud koolid ja lasteaiad annavad head eeskuju, kuidas kliimamuutusi ja ringmajandust tutvustada praktilise õppe toel.
Tänavune rahva lemmik on Harkujärve põhikool, kus on juba kolmandat aastat korraldatud kõikidele klassidele keskkonnahariduslikke programme Lahemaal. Igal klassil on oma teema ja programmis osaletakse eri kohtades, kus õpitakse tundma rahvuspargi elurikkust ja ökosüsteemi.
Tänavuse õppematerjali Keskkonnakäpp on pälvinud MTÜ Mondo, Diana Tamm ning Mari Jõgiste, kes on loonud kaardimängu „Kliimakool“. Koos Rootsi Chalmersi tehnikaülikooli teadlastega valminud mäng kutsub arutlema kliimamuutuste üle, oma tegevust analüüsima ning käitumist muutma. Mänguga käivad kaasas koolitused ja juhendmaterjalid õpetajatele.
Koostöö Keskkonnakäpa on võitnud Pernova hariduskeskus ja Pärnu linn, kes on loonud ülelinnalise huvikoolide, üldhariduskoolide ja linna territooriumil tegutsevate asutuste koostööprogrammi rikastamaks kooli õppekava.
Haridusasutuse Keskkonnakäpa lasteaedade kategoorias on saanud Tallinna Mustakivi lasteaed, kelle õppeprogramm „Ökokott looduse heaks“ on loodud selleks, et anda teadmisi ja õpetada last keskkonnahoidlikult käituma.
Haridusasutuse Keskkonnakäpaga koolide kategoorias on tunnustatud Koeru keskkooli, kus kasvatatakse köögivilju suurendamaks teadlikkust ringmajandusest, keskkonnahoiust, rohetehnoloogilistest võtetest ja maheviljelusest. Kool teeb tihedat koostööd teadlastega.
Noorte Keskkonnakäpa on pälvinud Tartu Forseliuse kooli Maailmamuutjad: aktiivne seltskond põhikooli noori, kes ise eeskujuks olles püüavad maailma enda ümber rohelisemaks muuta. Tänavu on nad aidanud parandada oma kooli prügikäitlust ja korraldada keskkonnakuud.

Keskkonnaministeerium /Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

MARIN LAAK Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine...

Millest kõneleb Karl Asti diplomaadipass?

Väljavõtteid JANIKA KRONBERG Fridebert Tuglase lähedane sõber, ea- ja mõttekaaslane Karl...

Üllatusi pakkuv kunstikogu

REET MARK Kummalisel kombel on peaaegu igal muuseumil oma kunstikogu....

Eesti kultuuriloolise arhiivi fotokogu kujunemine ja kogumistöö

VILVE ASMER Eesti kultuuriloolise arhiivi (EKLA) fotokogu sai alguse vajadusest...