“Looduse leksikon” Klassikaraadios

Kuupäev:

Lennart Lennuk Foto: Reelika Riimand, Politsei- ja Piirivalveamet

Klassikaraadios on alanud uus kümneosaline saatesari “Looduse leksikon”, milles bioloog Lennart Lennuk tutvustab põnevaid loodusteemasid. 25. juunil eetris olnud avasaade keskendus ogalikele ja rääkis hoolimisest looduses. Sarja teise osa peategelane on kuldking.

“Looduse leksikon avaneb kõigile, kes teda “lehitseda” soovivad. Kuid ta avaneb meile teisiti kui raamat: loodusel on oma loogika ja teinekord on see nii keerukas, et üllatume tihti teemades, kuhu oma loodusrännakutel satume,” räägib Lennart Lennuk.

Lennart Lennuk on bioloog, Eesti Loodusmuuseumi näituste kuraator ja kogude osakonna juhataja ning Eesti looduseuurijate seltsi asepresident.

“Looduse leksikon” on eetris pühapäeviti kell 9. Kordub kolmapäeviti kell 21, järekuulata saab Klassikaraadio kodulehel ja portaalis Jupiter.

Klassikaraadio/Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.