Metsapealinn Elva kutsub sünnipäevale

Kuupäev:

Eesti metsapealinnade traditsioon on saanud kümne aastaseks. Tänavune metsapealinn Elva tähistab seda homse (04.05.) ülelinnalise peoga.
Tegevust jätkub terveks päevaks.
9.00 – avatakse metsapealinna laat Kultuurikeskus Sinilind parklas ja Kesk tänaval. Laadal  pakutakse kõikvõimalikke puittooteid ning muud kodumaist laadakraami. Lisaks toimub ka istikute ja taimede müük.
9.30 – Elva sünnipäeva ja metsapealinna sünnipäeva tähistamine Pikk tn.1. Rõõmsaid lugusid mängib puhkpilliorkester, asjaosalised tervitavad sünnipäevalisi ja puhkpilliorkestri saatel liigutakse rongkäiguga Kultuurikeskus Sinilind välilaval toimuvale kontserdile
10.00 – 14.00 – Elva kultuurikollektiivide kontsert välilaval. Esinevad lauluansamblid, solistid, tantsijad. Oodata on ka külalisi!
10.00 – puuskulptuuride valmistamine ning puukujurite võistlus. Üle Eesti on kohale kutsutud meie parimad kujurid, et üheskoos oma oskused proovile panna. Näha saab väga osavat saekasutust ja kunstniku lustakat mõttelendu.
Lisaks saab osaleda teemakohastes õpitubades ning tutvuda uue metsatehnikaga. Võistlused toimuvad Kultuurikeskus Sinilind juures ja Arbi järve ääres
11.00 – lõbusõidud Arbi järvel viikingilaevaga TURM
12.00 – traditsiooniline kellatornijooks Raekoja ja Arbi järve ümbruses. Sportlik ja meelelahutuslik jooks, kus saavad osaleda nii noored kui vanad, väiksed kui suured. Registreerimine kohapeal ja kindlasti ei puudu ka auhinnad!
12.30 – Eesti raievõistluste 2013-2014. aasta ja raiemaailmameistrivõistluste sponsorlepingu allkirjastamine välilaval Kultuurikeskus Sinilind juures.
13.00 – 15.00 – ainulaadse vineerist Käbi skulptuuri valmistamine  ja töötoad. Skulptuuri autorid on Tartu Kõrgemast Kunstikoolist, juhendaja Anne Rudanovski. Käbi saavad ehitada üheskoos kõik linlased ja teised metsapealinna sünnipäevalised. Mida rohkem ehitajaid, seda suurem käbi!
Suur vineerist käbi, mida saab kasutada ka paviljonina, jääb linnaskulptuurina linnavalitsuse ja kultuurikeskus Sinilind vahelisele haljasalale üheks Elva sümboliks.
19.00 – 22.30 – Väikeste Lõõtspillide Ühingu kontsert Elva lauluväljakul
22.30 – 23.15 – Metsarahva õnn ja õnnetus – lugulaul metsarahvast, kes elas õnnelikult ja vabalt looduses ning nautis elu, kuid siis tulid mured, hädad, kurjamid ja pahad jõud-otsitakse lahendusi, võideldakse ja koos võidetakse pahalane kurjus tänu metsarahva tarkusele ning metsajõule.
Päeva lõpetab suurejooneline vabaõhuetendus tulemängude, tõrvikute ja muusika.

Teate koostaja on Metsaselts.
Lisainfo:
Mart Kelk
Eesti Metsaselts
+372 53 49 02 86
mart.kelt@metsaselts.ee
http://www.metsaselts.ee

Leelo Suidt
Elva Linnavolikogu esimees
Elva Huviala- ja Kultuurikeskus Sinilind direktor
+372 509 1288
leelo.suidt@elva.ee
http://sinilind.elva.ee

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Enigma teise vooru auhinna sai Siim Sammul

Eelmise vooru kujundite heksaminodeks tükeldamisega said lahendajad edukalt hakkama.Kõigi...

Täna algab aedade elurikkusele keskenduv Loodusfestival

Kolmapäevast kuni pühapäevani toimub Tartus, Tallinnas, Võrus, Räpinas, Võrtsjärve...

Vabatahtlikud aitasid tänavu ligi 30 000 konna

Tänavusel kevadisel konnarändel aidati sigima rekordilised 29 926 kahepaikset....