MTÜ Loodusajakiri sai 20aastaseks!

4. juulil sai 20aastaseks tuntud Eesti loodus- ja teadusajakirjade kirjastaja MTÜ Loodusajakiri.
Selle MTÜ lõid 2001. aastal keskkonnaministeerium, keskkonnainvesteeringute keskus ja keskkonnauuringute keskus selleks, et tagada pika ajalooga ajakirjade Eesti Loodus ja Eesti Mets väljaandmise stabiilsus. Kohe pärast asutamist anti MTÜ üle Eesti keskkonna- ja teadusorganisatsioonide juhtimise alla nagu Eesti looduskaitse selts, Eesti loodusuurijate selts, Eesti ornitoloogiaühing, Eesti teaduste akadeemia jt. Praegu kuulub MTÜ Loodusajakirja liikmeskonda kümme organisatsiooni.

MTÜ Loodusajakiri on oma 20 tegutsemisaasta jooksul välja andnud ajakirju Eesti Loodus, Eesti Mets, Horisont ja Loodusesõber ning kord aastas ilmuvat venekeelset kogumikku Gorizontõ Estonii.
MTÜ on välja andnud raamatusarjad „Lehed ja tähed“ ning „Looduse raamatukogu“, Eesti loodushäälte heliplaate ning loonud nutirakendused Teoaabits ja Pilveaabits.
Alates 2007. aastast tänaseni on raadio Kuku eetris järjepidevalt igal nädalal MTÜ raadiosaade „Loodusajakiri“. Samuti korraldab MTÜ igal aastal Eesti Looduse fotovõistlust, mis on Eesti üks suurimaid loodusfotode konkursse.