Novembri Eesti Loodus: lindude ja inimeste sarnane käitumine, Paganamaa ja maastikupildid

EL11_2.inddNovembrikuu Eesti Looduses vaatleme täpsemalt, mida näitavad inimese ja lindude geeniuuringud. Ajakirja põhiloost leiab vastuse kas ja kuidas geenid mõjutavad meie edukust ja majandamisoskust.

Eesti kõige metsasem maakond on Hiiumaa. Paljud ilmselt ei tea, et nende metsade vahel peitub Eesti suurim liivaväli: Kaibaldi liivik. Saare lääneosas asub aga kogu Lääne-Eesti kõrgeim koht. Järgmisel korral, kui Hiiumaale satute, siis minge vaadake oma silmaga need paigad üle!.

Liikudes Hiiumaa läänetipust diagonaalis Kagu-Eestisse leiame Paganamaa matkaraja, millega on seotud palju legende. Jagame ka soovitusi, kuidas külmemal ajal matkal riietuda. Maailma looduse rubriik viib huvilised Norra saarestikule: Lofootidele.
Maastikku on keerulisem jäädvustada kui taime või looma. Loodusfotode sarja loos on sel kuul vaatluse all, kuidas maastikust hea pilt teha.

Pikk intervjuu on Eesti rahva muuseumi direktor Tõnis Lukasega. Veel saab teada, et Eestist on avastatud uus puravikuliik. Uurime ka kõrvitsate mitmekesist maailma ning küsime, miks kartulimardikas mõnikord sööb hoopis midagi muud kui kartulit.

Eesti Loodus on saadaval ka meie e-poes!