Teletornis saab nautida Eesti parimaid looduspilte

Kuupäev:

 

30. novembril avati Teletornis loodusfotode ülevaatenäitus. Väljapanek hõlmab 60 suuremõõdulist fotot, mis on viimastel aastatel pälvinud auhinna ajakirja Eesti Loodus fotovõistlusel. Näitust saab vaadata kuni 16. aprillini 2017.
Näituse avamisel kuulutati välja 2016. aasta parimad loodusfotod, neist kümmet ülesvõtet saab ka näitusel imetleda. Ajakirja Eesti Loodus peatoimetaja Toomas Kuke sõnul oli auhinnatud fotosid tänini võimalik nautida vaid elektrooniliselt ekraanilt ja auhinnatseremoonial, kuid nüüd on parimad pildid toodud laiema auditooriumi ette kvaliteetse värviprindina.

Kohtumine kaugelt sugulasega Foto: Priit Pent Eesti Looduse fotovõistlus 2013, eriauhind elurikkuse foto eest
Kohtumine kaugelt sugulasega
Eesti Looduse fotovõistlus 2013, eriauhind elurikkuse foto eest. Foto: Priit Pent

 

Ajakiri Eesti Loodus on fotovõistlust korraldanud 17 korda: esimene oli aastal 2000. Näitusele on välja valitud 60 tööd viimase kolme aasta auhinnatud fotode hulgast. Teistest võistlustest eristab Eesti Looduse fotovõistlust keskendatus liigifotodele: pildistatud loom, taim või seen peab olema äratuntav, fotograaf peab pildile lisama lühikese loo foto saamisest ja nimetama pildistatud organismi nii täpselt, kui oskab. Koostöös keskkonnaministeeriumiga on eraldi välja antud eriauhinda parima elurikkuse foto eest. 2016. aasta fotovõistluse parimad tööd selgusid novembris.

Võidutööde galerii.
Näituse avamise galerii.

Looduspiltide näituse raames korraldatakse ka kohtumisõhtuid. Sündmuste kava selgub varsti www.teletorn.ee.

Koostöös RMK-ga avati Eesti Looduse fotovõistluse parimate tööde näitus 2016. aasta märtsis RMK Tallinna majas. 16. aprillini 2017 on näitus avatud Tallinna Teletornis. Foto: Aivar Pärtel.
Koostöös RMK-ga avati Eesti Looduse fotovõistluse parimate tööde näitus 2016. aasta märtsis RMK Tallinna majas. 16. aprillini 2017 on näitus avatud Tallinna Teletornis.
Foto: Aivar Pärtel.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Kas sisalik või vesilik?

Tekst: PIRET PAPPEL „Ja siis nägin täna veel sisalikku. Ta...

TEHNOKRAADI KROONIKAD | Aju-arvuti liidesed aitavad halvatutel suhelda ja liikuda

Tekst: ÜLAR ALLAS Ajaloo koidikust peale on otsitud võimalusi parandada...

Ilm ja eesti kirjandus

Tekst: AIN KALLIS Need ilmad on kodused. / Need on...