Parim metsamajandaja 2014 on Hallan Muusikus

Kuupäev:

 

Hallan Muusikus     Parim metsamajandaja 2014 on Hallan Muusikus Lääne-Virumaalt

16. augustil kuulutati Vango puhketalus toimuval metsamajandajate kokkutulekul välja Parim metsamajandaja 2014. Austava tiitli sai tänavu Hallan Muusikus Lääne-Virumaalt.
 

Konkursil anti lisaks välja kuus eriauhinda:

Tubli metsauuendaja – Maret Soobik Viljandimaalt
Tubli metsale uue võimaluse andja – Madis Kinks Valgamaalt
Tubli eurotehnika võimaluste kasutaja – Aare-Villu Kattel Hiiumaalt
Tubli pärandkultuuri hoidja ja loodushariduse edendaja – Priit Adler Lääne-Virumaalt
Tubli teede ehitaja – Roman Šmeljov  Ida-Virumaalt
Tubli noore metsa hooldaja – Arvo Kruup Raplamaalt

Tänukirja said ka ühistud, kes on aastaid aktiivselt tunnustamise väärilisi metsaomanikke konkursile esitanud: Viru-Lemmu Metsaselts, Hiiumaa Metsaselts, Valgamaa Erametsaühing, Vardi Erametsaselts ja Iisaku Metsaühistu.

Parima metsamajandaja konkurss on jätk 20 aastat toimunud talumetsamajandajate konkursile ja seda korraldab Eesti Erametsaliit. Peaauhinna, mootorsae, pani konkursi võitjale välja Husqvarna Eesti OÜ.

Tänavu otsustati konkursi nime muuta, sest talu mõiste on ajas teisenenud. Metsa head majandajad väärivad tunnustust selgi juhul, kui nende elukoht on linnas või nad tegutsevad ettevõtjana. Selleks, et väärtustada metsaomanikuks olemise erinevaid tahke, autasustati tublimaid konkursil osalejaid nüüdsest kategooriate kaupa.

Tunnustatud metsaomanikke iseloomustab loodust austav suhtumine, avatus, leidlikkus ja koostöösoov. Kasvava metsa eest kannavad kõik autasustatud metsaomanikud hästi hoolt, seejuures parandatakse sageli ka eelkäijate tehtud vigu. Lisaks on tänavuste tublimate metsaomanike seas loodushariduse ja külaelu edendajaid.

„Loodust saab kaitsta ja maaelu arendada üksnes omanikega koostöös. Eestis on palju tublisid metsaomanikke, kelle arvamust kaalukate otsuste tegemisel võiks riik senisest palju enam arvestada,“ ütles Eesti Erametsaliidu juhatuse esimees Aira Toss.

Kokkutulnud külastasid ka eelmise aasta parima talumetsamajandaja Elmut Kööseli metsi ning pidasid seminari Eesti ja maailma metsanduse teemadel.

Valiku fotosid tänavustest parimatest metsamajandajatest leiate siit:

https://www.dropbox.com/sh/2lfvduon3qxrhqd/AABT5CAmYocO_Zr1lhZME11-a?lst

Allikas Erametsaliit

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

Registreeru teoreetilise bioloogia kevadkooli!

Poolesajas teoreetilise bioloogia kevadkool „Bioloogilise mõtte areng“ ootab huvilisi. 26.–28....

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...