Saame tuttavaks raamatuskorpioniga

Kuupäev:

Raamatuskorpion Foto: Mati Liim

See skorpioni moodi loomake jäi kaamera ette Antslas, vanas renoveeritavas talumajas. Eesti Looduse toimetuse liigimäärangut kinnitas selgrootute hea tundja Mati Martin Tartu ülikooli loodusmuuseumist.

Raamatuskorpion (Chelifer cancroides) on üks rohkem kui kahest tuhandest maakeral elavast ebaskorpionilise liigist. Ta on elama asunud inimese ligidusse. Raamatuskorpion on inimesele ohutu ja toob oma toidueelistusega koguni kasu. Ta elab vaikselt vannitoas või raamaturiiulis ja hävitab kõdutäide hulka kuuluvaid raamatutäisid ning muid pisiolendeid.

Raamatuskorpionist kirjutasime põhjalikumalt 2005. aasta mainumbris. Praeguseks on lisandunud uusi andmeid ja Eestis on kindlalt teada 15 liiki ebaskorpionilisi [1].

KIRJANDUS

1. Sammet, Kaarel & Talvi, Tõnu & Süda, Ilmar & Kurina, Olavi. (2016). Pseudoscorpions (Arachnida: Pseudoscorpiones) in Estonia: new records and an annotated checklist. Entomologica Fennica. 27. 149—163.

Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.