Metsiku Linna fotokonkursi võitis pilt linnarebastest

Kuupäev:

Ave Kruusel “Liikluskorraldajad” I koht üldarvestuse kategoorias

Loodusfestivali linnalooduse fotokonkursi „Metsik linn“ võitis sel aastal Ave Kruusel tööga „Liikluskorraldajad“. Laste ja noorte kategoorias valiti parimaks tööks Christina Veebeli foto „See märk on minu“.

Christina Veebel “See märk on minu” I koht laste ja noorte kategoorias

Traditsiooniks saanud fotokonkurss “Metsik linn” kutsub märkama loodust ja toob vaatajateni pildikesi linnas leiduvast loodusest. Sel aastal laekus 120 tööd, millest 15 olid laste ja noorte tehtud fotod.

Võidutöö autor Ave Kruusel meenutab: “Juulikuuks on noored rebasekutsikad juba nii suureks saanud, et rebaseemand viib neid juba kaugemale urust maailma uurima. Linnaloomal tulebki ka liikluse ja asfaldiga tutvust teha.” Žüriiliige Urmas Tartes tutvustas pilti järgmiselt: “See on huvitav kahetasandiline lugu. Esimene tasand näitab, kuidas metsaloomad on linna tulnud. Teine tasand on humoorikas: rebasepere ületab teed ja ei ole ülekäigukohastki väga kaugel.”

Laste ja noorte kategooria parimaks tööks auhinnati Christina Veebeli foto “See märk on minu”. „Viinapuu on võtnud linnakeskkonnas tugipinnaks liiklusmärgi, mille üle kasvada. Kaua see sümbioos kestab, sõltub märgi hooldajatest,“ ütles Urmas Tartes. 

Fotokonkursi 20 parimat tööd on võimalik suve lõpuni vaadata Tartu ülikooli botaanikaaia rosaariumi kõrval. Kõiki võidutöid saab sirvida ka võistluse kodulehel.

Loodusfestival / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

INTERVJUU | Veljo Runnel: loodusvaatluste tegemine rikastab elu

"Mul oli juba väiksena tugev allergia heintaimede vastu, kuid see ei takistanud mind löriseva nina ja sügelevate silmadega niidu peal liblikaid püüda."

Jõgede veetaimestiku püsiseire näitab veekogu seisundit

Kui taim ära tunda, ütleb see nii mõndagi ka veekogu seisundi kohta.

Eesti kiirgusseire hõlmab eri valdkondi

Tekst: UKO RAND Kaitsmaks inimest ja elusloodust ioniseeriva kiirguse...

Kas Eesti vajab suurkiskjate geneetilist seiret?

Tekst: MARIS HINDRIKSON, URMAS SAARMA, EGLE TAMMELEHT, HARRI VALDMANN Eestis...