Tööd alustab tehisintelligentsi tippkeskus

Kuupäev:

Tartu ülikooli arvutiteaduse instituudi kaasprofessor Meelis Kulli juhatusel alustab tööd Eesti tehisintellekti tippkeskus, mis hakkab lahendama Eestile olulisi teadusküsimusi.

Tippkeskus arendab uuenduslikke meetodeid, mis aitavad töötada välja usaldusväärseid tehisintellektisüsteeme e-valitsemise, tervishoiu, äriprotsesside juhtimise ja küberturvalisuse jaoks.
„Tehisintellekt on viimastel aastatel jõudsalt arenenud ja tekkinud on väga suur kasutamata potentsiaal. Meie digiriigi eduloo jätkamiseks on vaja tehisaru kasutusele võtta igal pool, kus see on mõistlik,“ kommenteeris Meelis Kull.
Selleks on vaja suuri keelemudeleid täiendada teabega eesti keele ja kultuuri ning Eesti riigi kohta. Samuti tuleb leida võimalused ühendada tehisaru praeguste digilahendustega, tagades üksiti usaldusväärsuse ja turvalisuse. Riik toetab tippkeskuse tööd seitsme aasta jooksul seitsme miljoni euroga. Keskuse töös osalevad ka Tallinna tehnikaülikool ja Cybernetica AS.

Tartu ülikool / Horisont

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.