Uus linnuvaatlusvõistlus kutsub linde märkama öösel

Kuupäev:

Linnuvaatlusvõistlusel lähevad arvesse kõik öösel märgatud linnud, sealhulgas ka linnas kohatud liigid. Jaanuari keskel oli kõige märgatum liik rasvatihane Foto: Diana Elisa Tammiste / Wikimedia Commons

Linnuvaatlusvõistlus Ööliigid 2024 keskendub öistele linnuvaatlustele. Uudne on teema ja ka tehniline lahendus. Enam ei ole osalejatel vaja ise andmeid võistluse tabelisse sisestada, need lähevad sinna PlutoF andmebaasist automaatselt. Võistlejatel tuleb vaid ööliikide vaatlused siduda projektiga EB Öö, millele saab ligipääsu võistlusele registreerudes.

Öösel võistlusvaatlusi tehes on vaja eriti suurt tähelepanu pöörata sellele, et ei häiritaks puhkavaid päevase eluviisiga linde, pesal istuvaid linde ega läheduses elavaid inimesi. Alanud aastal on võistluse alaks ka Läti, kuna seal toimub haudelindude levikuatlase koostamine.

Võistlusega liituda saab kogu aasta jooksul, arvesse lähevad vaatlused alates registreerumiskuu algusest. Osalejad on teretulnud Facebooki gruppi Estbirdingu linnuvaatlusvõistlus. Sinna postitatakse kuu alguses eelmise kuu kokkuvõte, oodatud on ka kõigi osalejate muljed ja küsimused.

Võistlusele registreerumine ja lisainfo: ingrid.koitmae[ät]gmail.com.

Estbirding/Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

TUNNE LOODUST | Kas sisalik või vesilik?

Tekst: PIRET PAPPEL „Ja siis nägin täna veel sisalikku. Ta...

TEHNOKRAADI KROONIKAD | Aju-arvuti liidesed aitavad halvatutel suhelda ja liikuda

Tekst: ÜLAR ALLAS Ajaloo koidikust peale on otsitud võimalusi parandada...

Ilm ja eesti kirjandus

Tekst: AIN KALLIS Need ilmad on kodused. / Need on...