Uus linnuvaatlusvõistlus kutsub linde märkama öösel

Kuupäev:

Linnuvaatlusvõistlusel lähevad arvesse kõik öösel märgatud linnud, sealhulgas ka linnas kohatud liigid. Jaanuari keskel oli kõige märgatum liik rasvatihane Foto: Diana Elisa Tammiste / Wikimedia Commons

Linnuvaatlusvõistlus Ööliigid 2024 keskendub öistele linnuvaatlustele. Uudne on teema ja ka tehniline lahendus. Enam ei ole osalejatel vaja ise andmeid võistluse tabelisse sisestada, need lähevad sinna PlutoF andmebaasist automaatselt. Võistlejatel tuleb vaid ööliikide vaatlused siduda projektiga EB Öö, millele saab ligipääsu võistlusele registreerudes.

Öösel võistlusvaatlusi tehes on vaja eriti suurt tähelepanu pöörata sellele, et ei häiritaks puhkavaid päevase eluviisiga linde, pesal istuvaid linde ega läheduses elavaid inimesi. Alanud aastal on võistluse alaks ka Läti, kuna seal toimub haudelindude levikuatlase koostamine.

Võistlusega liituda saab kogu aasta jooksul, arvesse lähevad vaatlused alates registreerumiskuu algusest. Osalejad on teretulnud Facebooki gruppi Estbirdingu linnuvaatlusvõistlus. Sinna postitatakse kuu alguses eelmise kuu kokkuvõte, oodatud on ka kõigi osalejate muljed ja küsimused.

Võistlusele registreerumine ja lisainfo: ingrid.koitmae[ät]gmail.com.

Estbirding/Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.

HARAKALE HAIGUS | Verevoolus päratissoolest

Tekst: Ken Kalling Nii nimetas Friedrich Reinhold Kreutzwald hemorroide. Kuigi...

MAA, ILM JA MÕNDA | Ilm, taevas ja põrgu

Eestlased on alati ihanud sooja. Ka sepp Ivan Orav olevat rahul põrgu kliimaga.