Värske number looduse taastamise teemal

Kuupäev:

Eesti Looduse kevadnumbri põhiteema on looduse taastamine. Aveliina Helm annab ülevaate, miks see on tähtis nii elurikkuse kui ka kliima seisukohalt. Marko Kohvi ja Piret Pungas-Kohvi artiklist saab teada, milliseid inimtekkelisi
muresid lahendab soode taastamine. Tähistame tänavust puisniiduaastat: Toomas Kukk selgitab, mida seda maastikutüüpi taastades silmas pidada.
Juhani Püttsepp kirjutab Supilinna üleujutustest. Asjatundjad meenutavad, kuidas susi sai Eesti rahvusloomaks. Mait Sepp ja Taavi Pae viivad lugeja Eesti kõige piibellikuma nimega kihelkonda Maarja-Magdaleenasse.
Veel saab lugeda aasta orhideest valgest tolmpeast, käimlasisu kompostimisest ja vaenukäost. Linnuhuviline leiab rabahanede määraja ja aiapidaja juhised, kuidas vältida võõrliike.

Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

Rändlinnud saabuvad!

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Maastikugeneetika

Teostus: Andrei Kupjanski / Loodusajakiri

Inimaru tehisaru ajastul

Horisondi uues artiklisarjas „Aru ja tehisaru“ vaatame, mis on tehisaru, , mida see suudab, kuidas tehisaru kasutada ja millised riskid on sellega seotud.

PALVERÄNDURITE JÄLGEDEL | Kas vagamees, rüütel, sant või seikleja? Keskaegsete palverändurite kirju maailm

Märtsi alguses avatakse Niguliste muuseumis näitus liivimaalaste keskaegsetest palverändudest, keskendudes Eestist ja Lätist päevavalgele tulnud arheoloogilistele leidudele. Näituse puhul ilmub tänavu Horisondis mitu teemakohast artiklit.