Ämblike näitus Loodusmuuseumis

Kuupäev:

Loodusmuuseumis on vaatamiseks väljas mitukümmend troopilist ämblikku, kelle seas on ka mürgisusega kuulsust kogunud must lesk. Lisaks püüavad pilku pool tosinat skorpioni ning mitu Eestimaist ämblikku. Kodumaiste ämblike elupaikadest ja toitumisest annab ülevaate spetsiaalselt näituse jaoks valminud lühifilm.

Näituse raames on kavas kolm perepäeva: 22. ja 23. märtsil ning 12. aprillil. Programm on kõikidel perepäevadel ühesugune: kell 13.00 tutvustab Eesti ämblikke arahnoloog Mart Meriste, kell 14.30 teeb venekeelse ekskursiooni muuseumi pedagoog. Avatud on õppeklass, kus saab ämblikke mikroskoobi all uurida.

Nädal hiljem toimuvad ämblikeööd: 29. ja 30. märtsil kell 19.00–22.00. Seal tutvustab ämblikespetsialist ja -kasvataja Poolast nende põnevate loomade eluviise ning vastab küsimustele. Kel huvi ja tahtmist, saab troopilist elus ämblikku oma käega katsuda. Samuti on avatud õppeklass, kus mikroskoopide all on ämblikud, nende toit ja kookonid.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas Lai tänav 29a ning on avatud K-P kell 10.00-17.00, N kuni kella 19.00-ni. Elus ämblikud on muuseumis kuni  27. aprillini. Näitust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, ämblikud tõi Eestisse Poola firma Araneus.

 

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Enigma 1. vooru auhinna võitis Vladimir Jaanimägi

Esimese vooru kaks esimest ülesannet olid lihtsad, kolmas ehk...

Kodus ja võõrsil: paiga- ja rännukirjeldused ühe kaugsõidukapteni eluloo näitel

MARILYN MÄGI Ligi viiel aastakümnel, mis möödus 20. sajandil Nõukogude...

Autobiograafiliste allikate kogumine Eesti kultuuriloolises arhiivis

MAARJA HOLLO Üks Eesti kultuuriloolise arhiivi eesmärk on olnud koondada...