Ämblike näitus Loodusmuuseumis

Kuupäev:

Loodusmuuseumis on vaatamiseks väljas mitukümmend troopilist ämblikku, kelle seas on ka mürgisusega kuulsust kogunud must lesk. Lisaks püüavad pilku pool tosinat skorpioni ning mitu Eestimaist ämblikku. Kodumaiste ämblike elupaikadest ja toitumisest annab ülevaate spetsiaalselt näituse jaoks valminud lühifilm.

Näituse raames on kavas kolm perepäeva: 22. ja 23. märtsil ning 12. aprillil. Programm on kõikidel perepäevadel ühesugune: kell 13.00 tutvustab Eesti ämblikke arahnoloog Mart Meriste, kell 14.30 teeb venekeelse ekskursiooni muuseumi pedagoog. Avatud on õppeklass, kus saab ämblikke mikroskoobi all uurida.

Nädal hiljem toimuvad ämblikeööd: 29. ja 30. märtsil kell 19.00–22.00. Seal tutvustab ämblikespetsialist ja -kasvataja Poolast nende põnevate loomade eluviise ning vastab küsimustele. Kel huvi ja tahtmist, saab troopilist elus ämblikku oma käega katsuda. Samuti on avatud õppeklass, kus mikroskoopide all on ämblikud, nende toit ja kookonid.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas Lai tänav 29a ning on avatud K-P kell 10.00-17.00, N kuni kella 19.00-ni. Elus ämblikud on muuseumis kuni  27. aprillini. Näitust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, ämblikud tõi Eestisse Poola firma Araneus.

 

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Varjumetsad

Nahkhiireuuringud on viinud mind iseäralikesse varjumetsadesse ja pannud muretsema,...

RAJAKAAMERA LOOD | Hall-kärbsenäppide kaks esimest elunädalat

Hinnomäe pooleteise hektari suuruses kuusikus pesitses 2022. aasta suvel...

INTERVJUU | Looduse taastamise määrus aitab elul edasi kesta

Aleksei Lotman väidab, et ta peab loomi vähe, praegu...

LIHTNE KÜSIDA | Milline metsamari on parim?

Et sellele küsimusele vastata, tuleb kõigepealt täpsustada, kellele parim. Inimese...