Ämblike näitus Loodusmuuseumis

Kuupäev:

Loodusmuuseumis on vaatamiseks väljas mitukümmend troopilist ämblikku, kelle seas on ka mürgisusega kuulsust kogunud must lesk. Lisaks püüavad pilku pool tosinat skorpioni ning mitu Eestimaist ämblikku. Kodumaiste ämblike elupaikadest ja toitumisest annab ülevaate spetsiaalselt näituse jaoks valminud lühifilm.

Näituse raames on kavas kolm perepäeva: 22. ja 23. märtsil ning 12. aprillil. Programm on kõikidel perepäevadel ühesugune: kell 13.00 tutvustab Eesti ämblikke arahnoloog Mart Meriste, kell 14.30 teeb venekeelse ekskursiooni muuseumi pedagoog. Avatud on õppeklass, kus saab ämblikke mikroskoobi all uurida.

Nädal hiljem toimuvad ämblikeööd: 29. ja 30. märtsil kell 19.00–22.00. Seal tutvustab ämblikespetsialist ja -kasvataja Poolast nende põnevate loomade eluviise ning vastab küsimustele. Kel huvi ja tahtmist, saab troopilist elus ämblikku oma käega katsuda. Samuti on avatud õppeklass, kus mikroskoopide all on ämblikud, nende toit ja kookonid.

Eesti Loodusmuuseum asub Tallinna vanalinnas Lai tänav 29a ning on avatud K-P kell 10.00-17.00, N kuni kella 19.00-ni. Elus ämblikud on muuseumis kuni  27. aprillini. Näitust toetab Keskkonnainvesteeringute Keskus, ämblikud tõi Eestisse Poola firma Araneus.

 

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Talvine pakkumine: ajakirjad hea hinnaga ja pääse meie fotonäitusele

Hea lugemishuviline! Meil on hea meel Sulle pakkuda nii Eesti...

Uus aasta sammal selgunud

Aasta sammal valitakse samblahuviliste hääletusel. Tänavu osales 56 samblasõpra....

2024 on leostunud gleimulla aasta

Eesti maaülikooli mullateaduse õppetooli ja mullateaduse seltsi korraldusel toimunud...

Harjumaale luuakse kaua oodatud looduskaitseala

Valitsus kiitis eilsel istungil heaks kliimaministeeriumi esitatud eelnõu, millega...