Eesti Looduse peatoimetajat Toomas Kukke tunnustatakse vabariigi teenetemärgiga

Eesti vabariigi president Toomas Hendrik Ilves annab tänavu 23. veebruaril Pärnu teatris Endla üle teenetemärgid 99 inimesele. Nende hulgas on ka MTÜ Loodusajakirja juhatuse liige ning Eesti Looduse peatoimetaja Toomas Kukk, keda president tunnustab Valgetähe IV klassi teenetemärgiga.

Toomas Kukk on botaanik ja Eesti üks parim taimetundja, kes on oma taimealaseid teadmisi jaganud nii populaarteaduslikes kirjutistes (sh Loodusajakirja väljaannetes), loodussaadetes kui ka raamatutes. Tema tuntuim raamat on „Eesti taimede kukeaabits”, mis tõusis 2004. aastal raamatumüügi edetabeli tippu ning millest on nüüdseks ilmunud mitu kordustrükki. 2006. aastal pälvis ta Eesti eluteaduste hoidja auhinna Eesti taimestiku tundmise ja tutvustamise eest eesti keeles.

Ühtlasi tegeleb Kukk looduskaitsega, ta kuulub Eesti looduseuurijate seltsi, pärandkoosluste kaitse ühingusse ja Eesti teaduste akadeemia looduskaitse komisjoni. Samuti on ta Euroopa floora kaardistamise komitee Eesti liige ning Eesti ornitoloogiaühingu liige. 2007.–2011. aastal oli Kukk vabariigi presidendi mõttekoja liige.

Toomas Kukk on Eesti Looduse peatoimetaja olnud alates 2001. aastast. Ühtlasi tegutseb ta Eesti maaülikooli herbaariumi vanemkuraatorina.

Väärika autasu puhul soovib Loodusajakirja pere oma kolleegile õnne, edu ja häid mõtteid!