Indrek Rohtmetsa tunnustatakse teenetemärgiga

Vabariigi president Toomas Hendrik Ilves annab iseseisvuspäeva eel 99 inimesele teenetemärgid, sealhulgas tunnustatakse Valgetähe IV klassi teenetemärgiga Horisondi peatoimetajat Indrek Rohtmetsa.

Indrek pälvib aumärgi loodushariduse edendamise ja teaduse populariseerimise eest. Ta on teaduse, looduse ja kultuuriloo tutvustaja ning teadusajakirjanik. Indrek on kirjutanud aimeraamatuid, nt „Eesti elusloodus. Kodumaa looduse teejuht” (koos kaasautoritega) ja „Teekaaslane. Kultuurilooline Eestimaa”; toimetanud ja tõlkinud inglise keelest kümneid loodusvaldkonna trükiseid ja olnud mitme teadusfilmi stsenarist. Ühtlasi on Indrek olnud Eesti televisiooni loodusaate „Osoon” kaasautor: oleme saates näinud tema pilte ning filmilõike Aafrika ja Lõuna-Ameerika looduse kohta.

Indrek on olnud ajakirja Horisont peatoimetaja aastatel 1989–2001 ning taas alates möödunud aastast. Tänu temale on see omamaine aimeajakiri säilinud ka kõige raskematel aegadel, 1990. aastatel. Pikka aega juhtis Indrek mittetulundusühingut Loodusajakiri, olles selle vastutav väljaandja alates asutamisest ehk aastail 2004–2013. Tema algatusel on loodud Eesti teadusajakirjanike selts.

Indrek Rohtmets (foto: Toomas Kukk)
Indrek Rohtmets (foto: Toomas Kukk)