Veebiportaal “Kreutzwaldi sajand” pakub usaldusväärset kirjandusloolist teavet

Kuupäev:

MARIN LAAK

Eesti kultuurilooline veeb „Kreutzwaldi sajand“ (kreutzwald.kirmus.ee) on sisupõhine teabeallikas, usaldusväärne ja aegumatu. Keskkond tutvustab varasemat, 19. ja 20. sajandi alguse eesti kirjanduslugu avaral kultuuriloolisel taustal Eesti kirjandusmuuseumi arhiivide autentsete allikate kaudu.

“Kreutzwaldi sajandi” loomise mõte sai alguse 2003. aastal, kui tähistati Friedrich Reinhold Kreutzwaldi 200. sünniaastapäeva. Saime siis kolleegi Kristi Metstega kirjandusmuuseumis ülesande koostada Lauluisa elu ja loomingut tutvustav rändnäitus. Muuseumi toonasel direktoril Krista Arul oli rändnäituse kujundamine juba kokku lepitud kunstnik Peeter Lauritsaga, mis omakorda inspireeris. Näitus rändaski Eestimaa raamatukogusid mööda, kuni selle metallist raamistik läbi kulus.

Rändnäitusel käinud kooliõpilased andsid idee esitada neerukujulistel stendidel toodud mahukas info, tekstid ja pildid veebinäituse vormis: pole ju digitaalsel ruumil piire, lugeda on lihtsam ning pealegi saab seda teha mistahes ajal ja kohas. Uuenduslik teabekeskkond valmis kahe aasta pärast, kuid selle maht on muudkui kasvanud – Kreutzwaldi ja Kalevipoja näitusest on saanud eesti kultuurilooline veeb.

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Teised artiklid

Maaülikool kutsub niitmispäevale

Niitmispäev toimub 25. juunil algusega kell 10.00 EMÜ kogukonnaaia...

RAJAKAAMERA LOOD | Nugise-emand käis saagijahil

Sedapuhku vahendan rajakaamerasilma kaudu emanugise tegemisi. Täpsemalt saame aimu,...

Alanud on haudelinnustiku punktloendus

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub vabatahtlikke linnuvaatlejaid 25. maist kuni 15....

Loodusajakiri: uus Sõrve looduskaitseala

Tallinna külje all asuv Sõrve looduskaitseala moodustati 2023. aastal....