Taastamisökoloogiaprofessor pidas avaliku loengu

Kuupäev:

Professor Aveliina Helm inauguratsiooniloengu järel. Helm juhib Tartu ülikooli maastike elurikkuse töörühma, professoriks valiti ta möödunud aastal Foto: Andres Tennus / Tartu ülikool

Tartu ülikooli taastamisökoloogia professor Aveliina Helm pidas 21. märtsil ülikooli aulas inauguratsiooniloengu „Kas loodust saab taastada?“. Professor tõdes, et viimase sajandi kiired muutused maakasutuses, loodusressursside tarbimises ning inimühiskonna sotsiaalsetes ja majanduslikes toimemehhanismides on asetanud looduse erakordselt suure surve alla.
Looduse kaitse ja kahjustatud ökosüsteemide taastamine on hädavajalikud, et tagada toiduga kindlustatus, säilitada meile sobiv elukeskkond ja leevendada kliimamuutuste mõju. See ei tähenda kõikjale metsiku looduse toomist, vaid oluliste ökoloogiliste protsesside välja selgitamist ja säilitamist tuleviku tarbeks. Piisab ka inimkesksest väikesest sammust nagu näiteks linnapargikoosluste mitmekesistamisest, mis vähendab ohutegurite mõju. Loengut saab vaadata portaalist UTTV.

Tartu ülikool / Loodusajakiri

Jagan artiklit

Liitu uudiskirjaga

- Saadame sulle uudiseid Loodusajakirja värskete väljaannete ja muude olulisemate teemade kohta

Viimased artiklid

Artiklid tellijatele

AASTA MULD | Klibumuld: haruldane, aga huvitav

① Klibumulla diagnostilised tunnused, jäme kores: a) karbonaatne klibu;...

EESTI RAAMAT 500 | Lapsepõlve raamaturiiuli maiuspala: Fred Jüssi „Rebasetund“

Tekst: PIRET PAPPEL Kasvasin üles kohas, kus loodus oli ülimalt...

AASTA SAMMAL | Roosiaed metsas

Tekst: KAI VELLAK, NELE INGERPUU Nimetus „roossammal“ jääb hästi meelde;...